KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Festivalovou porotu v Cannes letos povede oscarová Cate Blanchett

Z bájného Asgardu přímo na trůn poroty nejznámějšího filmového festivalu na světě. Cate Blanchett bude velet porotě, která vybere nejlepší snímek z festivalu v Cannes pro rok 2018.

...

Pořadatelé festivalu Blanchett vybrali jako „vzácnou a jedinečnou umělkyni s talentem a odhodláním.“ Sama herečka se navíc v posledních dnech dostala do reflektorů médií díky kampani „Time's Up“, která má změnit přístup k sexuálnímu obtěžování na pracovišti. Kampaně se aktuálně zúčastní přes 300 filmových osobností.

Blanchett se nechala slyšet, že své zvolení předsedkyní poroty festivalu bere velmi vážně a přijímá ho s pokorou. „Jsem poctěna privilegiem a zodpovědností předsedat letošní porotě, Festival hraje zásadní roli v přivádění světa k oslavě příběhů. Tomuto zvláštnímu a životnému úsilí, které lidé sdílí, rozumí mu a ctí ho.“


V Cannes poprvé jako divačka

„Byla jsem v Cannes v mnoha rolích. Jako herečka, producentka, účastnila jsem se filmového trhu, gala i hlavní soutěže, ale nikdy jsem zde nebyla jen za účelem požitku ze sledování obrovského množství filmů, které se zde objevují,“ dodala herečka k tomu, proč se rozhodla svou pozici předsedkyně poroty přijmout.

Loňský festival jako svého předsedu přivítal španělského režiséra Pedra Almodovara. V porotě pak rovněž usedl například herec a zpěvák Will Smith.


Oscarové filmy i komerční hity

Blanchett má za sebou nesmírně úspěšnou kariéru, v níž střídá seriózní role s rolemi uvolněnými až komediálními. Kromě filmů jako Letec nebo Jasmíniny slzy, za něž získala Oscara, ji tak diváci mohli vidět například v komiksové adaptaci Thor: Ragnarok nebo ve čtvrtém filmu o Indiana Jonesovi. 

Herečka kromě dvou Oscarů získala na nejslavnější filmovou cenu pět dalších nominací.

„Naše rozhovory nás přesvědčily, že bude odhodlanou prezidentkou a vášnivou a štědrou divačkou,“ prohlásil na konto herečky prezident canneského festivalu Pierre Lescure.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek