
Mezi nejočekávanější filmy
festivalu se teď nově řadí například režijní debut oscarové
herečky Brie Larson. Ta byla přesně před třemi lety na torontském festivalu poprvé s filmem Room, který ji ono nejvyšší
herecké ocenění přinesl. Letos na festivalu v sekci Special
Presentations představí
film Unicorn Store,
v kterém kromě režie ztvárnila i hlavní roli.
Funkci „režisér“ si teď pod jméno může napsat i oscarový scenárista Aaron Sorkin. Autor scénářů k filmům jako The Social Network, Moneyball či Jobs představí pokerové drama podle skutečných událostí Molly‘s Game s Jessicou Chastain a Idrisem Elbou v hlavních rolích.
Světovou premiéru bude na festivalu bude mít i potají a na 35 mm pás natočený černobílý film komika Louise C.K I Love You, Daddy. A knihomoly pak možná potěší nová adaptace románu Motýlek, v kterém se v hlavních rolích objeví Charlie Hunnam a Rami Malek. Postavy v předchozí adaptaci z roku 1973 ztvárnili Steve McQueen a Dustin Hoffman.
Další knižní adaptací je pak román Na
Chesilské pláži Iana
McEwana. V tragikomickém příběhu jedné svatební noci na začátku
60. let minulého století se v hlavních rolích objeví Saoirse
Ronan a Billy Howle.
V sekci Special Presentations návštěvníci festivalu naleznou i filmy The Florida Project, The Killing of a Sacred Deer, Redoubtable či Odnikud, které chválili již kritici a diváci na festivalech v Cannes a Karlových Varech. Za zmínku v programu stojí i novinka od akčního mistra Johna Woo Manhunt, nový životopisný film o Pablu Escobarovi Loving Pablo či ve 4K zrestaurovaný, do 3D převedený a zvukovým mixem Dolby Atmos doplněný videoklip Michaela Jacksona Thriller. Ten doplní digitálně remasterovaný „making of“ dokument z roku 1983.
Mezi nejočekávanější filmy roku patří v sekci Midnight Madness uváděný The Disaster Artist, který pojednává o vzniku kultovně špatného snímku z roku 2003 The Room (neplést s oscarovým Room z roku 2015). Ve filmu režírovaném všestranným umělcem Jamesem Francem se kromě něj samotného objeví i jeho bratr Dave, Seth Rogen, Zac Efron, Alison Brie či Bryan Cranston. Ve stejné kategorii se objeví i filmy Brawl in Cell Block 99 od režiséra westernu Kosti a skalp či Mom and Dad od režiséra Zastav a nepřežiješ se Selmou Blair a Nicolasem Cagem v rolích šílených rodičů, kteří se při světové masové hysterii na 24 brutálních hodin obrátí proti vlastním dětem.
Sekci dokumentů doplní filmy o Ericu Claptonovi (Eric Clapton: Life in 12 Bars), Sammy Davisu Jr. (Sammy Davis, Jr.: I’ve Gotta Be Me) či supermodelce Grace Jones (Grace Jones: Bloodlight and Bami). Překvapením v programu je pokračování dokumentu Super Size Me s podtitulem Holy Chicken!. V něm si Morgan Spurlock posvítí na problematiku rychlého občerstvení a potravinářského průmyslu z druhé strany, když si otevře vlastní fast food.
V rámci sekce Contemporary World Cinema stojí za zmínku slovensko-český koprodukční film Nina režiséra Juraje Lehotského. A o velkém úspěchu pro Slovensko můžeme mluvit i v sekci krátkých filmů Short Cuts, v kterém bude ve světové premiéře uveden snímek Martiny Buchelové Magic Moments.
A
protože filmové festivaly jsou v posledních letech i o seriálech,
sekce Primetime nabídne například první dvě epizody seriálu o
porno průmyslu v 70. letech minulého století The
Deuce
(HBO), dvě epizody mysteriózního německého seriálu Dark
(Netflix) a taktéž po dvou epizodách seriálů Alias
Grace,
brazilského Under
Pressure
či druhé sezóny Já,
společnice
(Starz).
42. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Torontu se koná od 7. do 17. září 2017 a Eurodeník bude u toho.
Komentáře (0)