KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

​Gangnam Style již není nejsledovanějším videem na YouTube

Jihokorejský megahit zpěváka Psy, který před pěti lety ovládl YouTube a dodnes nasbíral téměř 3 miliardy zhlédnutí, již není nejsledovanějším hudebním klipem. Nahradila ho balada na počest zesnulého herce Paula Walkera.

...

2 895 373 709 zhlédnutí je nový rekord sledovanosti

Píseň See You Again Wize Khalify a Charlieho Putha překonala tento týden Psyův megahit Gangnam Style v počtu zhlédnutí téměř o milion. Zatímco Gangnam Style měl ještě včera 2 894 426 475 zhlédnutí, See You Again hlásila 2 895 373 709 zhlédnutí. Pro zajímavost, kdyby si jeden člověk chtěl píseň tolikrát přehrát, zabralo by mu to 21 759 let.

Píseň See You Again vznikla pro sedmou část akční frančízy Rychle a zběsile jako pocta herci Paulu Walkerovi, který zemřel při autonehodě ještě než samotné natáčení skončilo. Tvůrci Walkera ve filmu nahrazovali digitálními triky a jeho bratry.

See You Again se v roce 2015 stala nejprodávanější písní roku a získala rovněž nominace za nejlepší píseň na cenách Grammy a Oscarech.

Dojemné loučení

Hudební video, které nasbíralo rekordní počet zhlédnutí, obsahuje závěrečnou scénu z filmu Rychle a zběsile 7, v níž Dominic Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (digitálně upravený bratr Walkera Cody) řídí vedle sebe a loučí se předtím než se jejich cesty naposledy rozdělí.

Video nasbíralo první miliardu zhlédnutí již během 6 měsíců od uvedení a dvou miliard dosáhlo loni v září.


Na třetím místě nejsledovanějších hudebních videí je aktuálně Sorry od Justina Biebera, následované Uptown Funk Marka Ronsona, Despacito od Luise Fonsiho či Shake It Off zpěvačky Taylor Swift.  

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek