KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

GoT: 5. tipů, jak se připravit na finále 7. série

Již za pár hodin miliony obrazovek po celém světě rozezní povědomá hudba i úvodní titulky, které budou značit, že epizoda The Dragon and the Wolf (Drak a vlk) uzavírající 7. sérii seriálu Hra o trůny je tady. Fanoušci si celý týden nervózně okusovali nehty a nyní, když je vytoužené finále vzdáleno jen pár hodin, mnozí už neví, co dělat, aby nějak donutili čas plynout rychleji. Nebojte, jsme na tom stejně - tady je proto pár tipů, jak nekonečné hodiny strávit a na co se připravit, abyste si mohli poslední díl vychutnat naplno.

...

1. Projděte si předchozí díly série znovu

Byť se většině fanoušků zdá, že 7. série začala včera a dnes už najednou končí, je to už 6 týdnů, co jsme zhlédli 1. epizodu. Nyní už je příběh i jeho kontext o notný kus dál, a tak není vůbec na škodu vrátit se zpět na začátek a zhlédnout některé scény znovu.

Můžete si znovu vychutnat emoční příjezd Daenerys na Dračí kámen, zkusit se lépe zaměřit na Malíčka a jeho počínající intriky již v úvodu série nebo si třeba ještě jednou vychutnat bitevní vřavu epizody The Spoils of War.

Ať tak, či tak, budete na poslední díl připraveni se všemi podstatnými informacemi v čerstvé paměti a možná se díky opakovanému zhlédnutí dokonce tu a tam dozvíte něco nového.


2. Poslechněte si soundtrack k 7. sérii

Do odvysílání 7. epizody odpočítáváme poslední hodiny, znovu si přehráváme trailer a dumáme nad tím, kam se děj vydá. Ti opravdu nedočkaví zuřivě prohledávají internet a hledají jakékoliv uniklé spoilery, které by jim pomohly aspoň trochu snížit napětí.

Pokud se chcete opravdu na chvíli ponořit do atmosféry Hry o trůny a jen tak relaxovat, nabízí se poslech celého soundtracku k sérii, který vám umožní na téměř 75 minut zavřít oči a jen se kochat (mnohé melodie si nepochybně ihned přiradíte k některým ikonickým scénám, které jsme v posledních 6 týdnech mohli vidět).

3. Připravte se na šokující odhalení

Jak dopadne spor mezi Aryou a Sansou? Jakou roli ještě sehraje Malíček? Uvidíme nemrtvého Viseriona chrlícího led? Prolomí armáda mrtvých Zeď? Připravuje Cersei na setkání s Daenerys past? Potká se Hora (nebo to, co z něho zbylo) s Ohařem? Odehraje se mezi Jonem a Daenerys něco víc, než jen držení rukou? Anebo se oba dozví, že jsou ve skutečnosti příbuzní?

Těch otázek je mnoho a jak už bývá zvykem, pokusí se tvůrci v poslední epizodě co nejvíc těchto otázek zodpovědět a některé části příběhu uzavřít, aby měli v příští sérii prostor pro otevření nových dějových linek. O dechberoucí okamžiky a nečekané zvraty by tedy neměla být nouze.


4. Připravte si kapesníky

Čeká nás posledních 80 minut 7. série a 8. série bude mít dle HBO dokonce jen 6 dílů. Věci se tedy chtě nechtě musí dát do pohybu a jak známe tvůrce seriálu, dokážou toto velmi zdatně jednoduše tím, že odstraní několik hlavních postav, jejichž smrt nikdo nečeká.

Řada tipů a předpovědí hovoří o tom, že bychom v 7. epizodě mohli přijít o více než 1 hlavní postavu. Mezi nejčastější tipy na postavy, které uvidíme naposledy, patří Bronn, Malíček, Arya, Davos, Jaime či Podrick.

Pokud se obáváte, že o svůj oblíbený charakter za dramatických okolností přijdete, určitě není od věci mít na stole kapesníky, případně něco ostřejšího na zapití žalu.


5. Obrňte se trpělivostí

Nejpesimističtější odhady říkají, že se poslední 8. série dočkáme až za celé dva roky. Vždyť se ještě nezačalo ani točit, herci se na place poprvé ukáží až v říjnu tohoto roku.

Ať už finální 7. epizoda dopadne jakkoliv, a ať už vás bude stát jakýkoliv objem slz a emocí, pak vězte, že půst, který vás čeká, jakmile díl skončí a bude po všem, bude velmi pravděpodobně ještě horší.

I s tímto půstem půjde nepochybně bojovat – například maratónem všech 7 sérií seriálu. Snad se k pomoci přidají i tvůrci a ukáží nám co nejdříve první upoutávku na 8. sérii.

Nejlepší šanci na přežití této „Dlouhé noci“, která dorazí již za pár hodin po závěrečných titulcích 7. epizody, je ale jisto jistě obrnit se trpělivostí. Tak hodně štěstí!


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek