KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

GoT: Finální epizoda i celá 7. série (opět) zcela pokořily dosavadní divácké rekordy

I přes to, že se během 7. série z mnoha stran ozývaly na Hru o trůny ohlasy stěžující si, že „už to není ono“, HBO si nyní nepochybně mne ruce a její představitelé se velmi hlasitě smějí – jen nejsou za těmi horami peněz slyšet. Veleúspěšný seriál, kterému už se dnes dá vyhnout jenom těžko, totiž opět pokořil všechny své dosavadní divácké rekordy (které si sám stanovil v předchozí 6. sérii).

...

Podle Nielsen data se na prvních 6 dílů 7. série dívalo v průměru 30,6 milionu diváků napříč různorodými platformami. Jen pro představu, oproti 6. sérii přibylo v průměru neuvěřitelných 8 milionů diváků na epizodu (růst o celých 35 %). Tehdy byl divácký průměr před posledním dílem (tedy po 9 odvysílaných epizodách) 23,3 milionu diváků.

Nedělní finále sedmé série však předchozí rekord sledovanosti jediné epizody překonalo se stejnou lehkostí, jako nemrtvý Viserion bájnou ledovou Zeď.


7. epizodu 7. série sledovalo u televizních obrazovek rekordních 12,1 milionu diváků, což z ní s přehledem udělalo nejsledovanější díl v historii seriálu Hra o trůny. Šlo rovněž o 36% nárůst oproti finále 6. série, které loni sledovalo 8,9 milionu diváků.

Jde o další z řady rekordů, které předposlední série veleúspěšné ságy pokořila. Již samotný úvod série byl velkolepý, když její premiéra přilákala k obrazovkám 10,1 milionu diváků (po přičtení počtu zhlédnutí z různých streamovacích platforem bylo číslo dodatečně upraveno až na 16,1 milionu diváků).

Příchod nové série byl tak masivní, že jej ve svých statistikách návštěv citelně zaznamenaly i nejnavštěvovanější weby s lechtivým obsahem.

K dalšímu růstu došlo po odvysílání 5. epizody „Eastwatch“, kterou zhlédlo 10,7 milionu diváků.

Hra o trůny si tak i nadále drží zcela raritní postavení na moderní televizní scéně, neboť se jí s každou další sérii daří zvyšovat počet sledujících diváků. Jen pro představu – 1. sérii v průměru sledovalo 2,5 milionu diváků na epizodu. Za posledních 6 let se tedy divácká základna seriálu zčtyřnásobila.


Foto: Wikipedia

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek