KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

GoT: Unikl scénář 7. epizody, hackeři HBO hrozí zveřejněním celého dílu

Hra o trůny se nachází na cílové čáře 7. série. Epizoda „Beyond the Wall“ byla pro mnohé nedočkavé fanoušky „odvysílána“ již před nějakým časem a viděli jsme pár šokujících momentů. Ani nyní před uzavřením série však není HBO dopřán klid, neboť na internet unikl scénář očekávaného posledního dílu.

...

Jon Snow a jeho sebevražedná výprava za Zeď s cílem zajmout nemrtvého byla sice úspěšná, ale až od okamžiku, kdy se objevila Daenerys s draky. Za záchranu družiny z bezvýchodné situace navíc zaplatila jedním ze svých draků – Viserionem, který byl později Nočním králem přidám do armády nemrtvých a možná se stane jeho osobním dopravním prostředkem. 


Jona, kterého draci nechali napospas osudu, zachránil strýc Benjen, za což rovněž zaplatil svým životem. Jon poté konečně souhlasil a ohnul před Dany koleno. Co asi bude následovat?

A tak všichni fanoušci napjatě čekají na odvysílání poslední epizody, která má mít 80 minut a jejíž trailer toho příliš mnoho neprozradil. 


7. série byla jedna z nejočekávanějších sérií Hry o trůny, což se ukázalo nejen na faktu, že fanoušci vzali torrenty tak zuřivým útokem, jakým dosud nikdy nic nestahovali. Stejným útokem vzali i hackeři servery HBO, aby vydolovali jakékoliv neveřejné informace o 7. sérii a následně za jejich nezveřejnění požadovali tučné výkupné.

Celá série tak byla zahalena do hned několika afér a úniků tajných informací. Celý scénář epizody „Spoils of War“, kdy Daenerys Lannisterům poprvé ukázala opravdovou sílu své armády Dothraků a svých draků, se dostal na veřejnost ještě před jejím odvysíláním. U předposlední epizody „Beyond the Wall“ unikl rovnou celý díl a pro jistotu v HD rozlišení.


A jak to vypadá, dokud 7. série nebude definitivně za námi, úniky jen tak neskončí. HBO s nimi už nyní navíc příliš mnoho nezmůže. Poslední epizoda Hry o trůny je vše, co aktuálně zbývá. Ani tu však zřejmě nebude HBO moci odvysílat v klidu a míru. Její scénář se totiž rovněž objevil online.

Za jediný měsíc je to již 3. únik citlivých informací o seriálu. Nejde o nic překvapivého, scénáře ze 7. série byly na prodej na redittoru již loni. Mnoho lidí si je však nekoupilo a dodnes nemají zájem o spoilery. O rok později již ovšem můžeme potvrdit, že tehdy nešlo o padělky a děj se řídí přesně podle uniklých scénářů.

V tomto případě tak podle všeho nejde o práci hackerů, kteří nyní HBO vzali útokem, ale právě o zveřejnění scénáře, který byl online k dispozici již v minulosti.


Ani tento únik však nemusí být posledním hřebíčkem do rakve 7. série. Hackeři totiž pohrozili, že mají přístup k celému završení série Hry o trůny. Podle jejich slov jej brzy vypustí do světa, což by nepochybně spustilo další masivní stahování a z nedělního oficiálního vysílání by se podruhé v řadě stala fraška.

Hra o trůny má díky své nesmírné popularitě na úniky informací smůlu. Na úvod 5. série unikly všechny 4 první epizody. Během minulé série omylem jedna z odnoží HBO zpřístupnila divákům novou epizodu několik hodin před oficiálním odvysíláním. 7. série má zatím na svém kontě úniky informací o 3 dílech, což už se (díkybohu) nezmění.

Věrohodnost uniklých informací samozřejmě nikdy není 100%, avšak faktem zůstává, že všechny předešlé velké úniky se ukázaly jako pravdivé.

Uniklý scénář zde neuvidíte, ale pokud odmítáte vydržet do neděle, stačí pár kliknutí a bez problémů jej najdete, celý internet se teď ostatně doslova hemží spoilery posledního dílu.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek