KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

GoT: Unikl scénář 7. epizody, hackeři HBO hrozí zveřejněním celého dílu

Hra o trůny se nachází na cílové čáře 7. série. Epizoda „Beyond the Wall“ byla pro mnohé nedočkavé fanoušky „odvysílána“ již před nějakým časem a viděli jsme pár šokujících momentů. Ani nyní před uzavřením série však není HBO dopřán klid, neboť na internet unikl scénář očekávaného posledního dílu.

...

Jon Snow a jeho sebevražedná výprava za Zeď s cílem zajmout nemrtvého byla sice úspěšná, ale až od okamžiku, kdy se objevila Daenerys s draky. Za záchranu družiny z bezvýchodné situace navíc zaplatila jedním ze svých draků – Viserionem, který byl později Nočním králem přidám do armády nemrtvých a možná se stane jeho osobním dopravním prostředkem. 


Jona, kterého draci nechali napospas osudu, zachránil strýc Benjen, za což rovněž zaplatil svým životem. Jon poté konečně souhlasil a ohnul před Dany koleno. Co asi bude následovat?

A tak všichni fanoušci napjatě čekají na odvysílání poslední epizody, která má mít 80 minut a jejíž trailer toho příliš mnoho neprozradil. 


7. série byla jedna z nejočekávanějších sérií Hry o trůny, což se ukázalo nejen na faktu, že fanoušci vzali torrenty tak zuřivým útokem, jakým dosud nikdy nic nestahovali. Stejným útokem vzali i hackeři servery HBO, aby vydolovali jakékoliv neveřejné informace o 7. sérii a následně za jejich nezveřejnění požadovali tučné výkupné.

Celá série tak byla zahalena do hned několika afér a úniků tajných informací. Celý scénář epizody „Spoils of War“, kdy Daenerys Lannisterům poprvé ukázala opravdovou sílu své armády Dothraků a svých draků, se dostal na veřejnost ještě před jejím odvysíláním. U předposlední epizody „Beyond the Wall“ unikl rovnou celý díl a pro jistotu v HD rozlišení.


A jak to vypadá, dokud 7. série nebude definitivně za námi, úniky jen tak neskončí. HBO s nimi už nyní navíc příliš mnoho nezmůže. Poslední epizoda Hry o trůny je vše, co aktuálně zbývá. Ani tu však zřejmě nebude HBO moci odvysílat v klidu a míru. Její scénář se totiž rovněž objevil online.

Za jediný měsíc je to již 3. únik citlivých informací o seriálu. Nejde o nic překvapivého, scénáře ze 7. série byly na prodej na redittoru již loni. Mnoho lidí si je však nekoupilo a dodnes nemají zájem o spoilery. O rok později již ovšem můžeme potvrdit, že tehdy nešlo o padělky a děj se řídí přesně podle uniklých scénářů.

V tomto případě tak podle všeho nejde o práci hackerů, kteří nyní HBO vzali útokem, ale právě o zveřejnění scénáře, který byl online k dispozici již v minulosti.


Ani tento únik však nemusí být posledním hřebíčkem do rakve 7. série. Hackeři totiž pohrozili, že mají přístup k celému završení série Hry o trůny. Podle jejich slov jej brzy vypustí do světa, což by nepochybně spustilo další masivní stahování a z nedělního oficiálního vysílání by se podruhé v řadě stala fraška.

Hra o trůny má díky své nesmírné popularitě na úniky informací smůlu. Na úvod 5. série unikly všechny 4 první epizody. Během minulé série omylem jedna z odnoží HBO zpřístupnila divákům novou epizodu několik hodin před oficiálním odvysíláním. 7. série má zatím na svém kontě úniky informací o 3 dílech, což už se (díkybohu) nezmění.

Věrohodnost uniklých informací samozřejmě nikdy není 100%, avšak faktem zůstává, že všechny předešlé velké úniky se ukázaly jako pravdivé.

Uniklý scénář zde neuvidíte, ale pokud odmítáte vydržet do neděle, stačí pár kliknutí a bez problémů jej najdete, celý internet se teď ostatně doslova hemží spoilery posledního dílu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek