KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

​Hackeři, nebo teroristi? HBO má za uniklá data zaplatit milionové výkupné

Hackerská skupina, která ilegálním způsobem získala 1,5 terabytu dat ze serverů kabelové televize HBO, se začíná chovat jako regulérní zločinci. Hackeři totiž po vypuštění scénáře k pátému, dosud neodvysílanému dílu Hry o trůny začali požadovat výkupné.

...

Výkupné v řádech milionů

Vzkaz o výkupném hackeři předali vedení HBO skrze vytvořené video s posunujícím se textem, v němž se píše: „Náš požadavek je jasný a nevyjednatelný: Chceme XXXX dolarů a přestaneme s únikem vašich dat.“ Přesná částka, kterou hackeři požadují, byla redigována a není tudíž oficiálně známá.

Podle zbytku hackerského textu se však dá suma orientačně odvodit. „HBO utrácí 12 milionů dolarů za průzkum trhu a 5 milionů dolarů na reklamu sedmé série Hry o trůny. Takže nás považujte za další položku své propagace,“ stojí dále ve vzkazu, který je podepsán jen „Mr Smith“.

HBO, která nadále pokračuje ve vyšetřování úniku dat a spolupracuje jak s firmou specializující se na kyber útoky, tak se zástupci FBI, má podle hackerů pouze tři dny na vyplacení požadované částky.

Ven se dostaly i privátní informace zaměstnanců

Po vypuštění epizod seriálů Pokoj 104 a Hráči doposud hackeři zveřejnili i jednu epizodu Hry o trůny, dva scénáře neodvysílaných epizod a rovněž osobní data některých zaměstnanců. Nejnověji došlo k vypuštění dohod o zaměstnaneckém poměru a podle agentury Associated Press rovněž k dokumentům, které obsahují kontaktní informace na herce Hry o trůny.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek