KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Hackerský útok na HBO vyšetřuje FBI, hackeři kromě Hry o trůny zveřejnili privátní informace zaměstnanců

Kabelová televize HBO začíná v boji proti hackerům vytahovat stále silnější karty. Do vyšetřování odcizeného 1,5 terabytu dat se nově zapojili federální vyšetřovatelé a rovněž odborná firma s mnohaletou praxí v oboru.

...

Data unikla ze serverů HBO minulý týden, kdy hackerská skupina vypustila na internet hotové epizody seriálů Hráči a Pokoj 104, a rovněž scénář ke čtvrté epizodě Hry o trůny, jež byla odvysílána teprve tuto neděli.

S předstihem se pak na internetu objevila i celá epizoda Hry o trůny, kterou hackeři získali od indického televizního poskytovatele Star India.

Hack mnohem větší než v případě napadení Sony 

HBO únik dat oficiálně potvrdila skrze svého CEO Richarda Pleplera, který řekl, že „problém, který před námi leží, je v dnešním světě až příliš povědomý.“ HBO měla kromě vyšetřovatelů FBI angažovat rovněž společnost Mandiant, jež se zabývá cyber bezpečností a v minulosti pracovala například na úniku dat společnosti Sony.

Únik dat japonského giganta byl však násobně menší než v případě HBO, když bylo tehdy odcizeno „pouhých 200 GB“ interních komunikací a dalších materiálů, jejichž vypuštění na veřejnost stálo společnost miliony dolarů a některé z předních představitelů i jejich pozice. 

Známý je například odchod producentky Amy Pascal z vedení hollywoodské odnože Sony, když v mailové komunikaci nadávala na řadu svých spolupracovníků a společně s producentem Scottem Rudinem zesměšňovala herečku a režisérku Angelinu Jolie větami typu: „Perfektní, ona studuje filmy. Zabij mě. Hned.“

Odhalení osobních informací

Po úniku dat v HBO se prozatím na povrch nedostala podobně žhavá konverzace, hackeři však již kromě pár epizod seriálů a scénáře vypustili osobní data minimálně jedné vysoce postavené pracovnice v exekutivě HBO. A to všetně jejích financí a zdravotního plánu.

HBO na základě datového úniku kontaktovala i společnost Google, kterou požádala o pomoc s odstraněním výsledků vyhledávání po inkriminovaných datech.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek