KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Hollywood čelí největšímu skandálu za poslední roky kvůli sérii sexuálních obtěžování

Továrnu na sny zřejmě definitivně opouští jeden z jejích vrcholných představitelů Harvey Weinstein. Známý producent měl sexuálně obtěžovat desítky žen. Kromě něj čelí skandálům i řada novinářů.

...

Harvey Weinstein byl roky považován za producentský postrach. 

Končí velký hráč Hollywoodu

„Ve světle nových informací o chování Harvey Weinsteina ředitelé The Weinstein Company – Robert Weinstein, Lance Maerov, Richard Koenigsberg a Tarak ben Ammar – rozhodli o informování Harvey Weinsteina o ukončení zaměstnaneckého poměru s okamžitou platností.“ Tak zní slova z oficiálního prohlášení, které současní představitelé jedné z nejvýraznějších společností Hollywoodu vyslali mezi novináře.

O Weinsteinovi se roky vědělo, že není žádným svatouškem, když byl nejen nevybíravý v byznysu, ale i v soukromí. Nicméně jeho místy drsné praktiky nesly ovoce v podobě řady filmových trháků, objevených nových talentů a v neposlední řadě zisku filmových cen. Byl to Weinstein, kdo dal šanci Pulp Fiction Quentina Tarantina či oscarovému Zamilovanému Shakespearovi.

Weinsteinovi „zlomil vaz“ článek z New York Times zaměřený na desítky let mimosoudních vyrovnání kvůli sexuálnímu obtěžování, které má zámožný producent na kontě. 

Mezi novými svědky, kteří o praktikách producenta promluvili, jsou mimo jiné bývalá reportérka Fox News Lauren Sivan, která tvrdí, že před ní Weinstein bez jejího souhlasu masturboval v restauraci, anebo nezávislá reportérka Liza Campbell, kterou producent vyzýval ke společnému koupání během obchodního setkání.

Ačkoli Weinsteinův právní zástupce tvrdí, že se jedná o falešná obvinění, Weinstein brzy přišel o veškerou podporu nejen ve firmě, kde vlastní 20 % akcií, ale i v hollywoodském prostředí. Podporu obětem již vyjádřila řada herců v čele se Sethem Rogenem, Lenou Dunham či Brie Larson. Proti producentovi se vyjádřil i jiný producent Judd Apatow, přičemž ruce pryč od kdysi nedotknutého hollywoodského mogula dávají i prominentní členové Demokratů Elizabeth Warren či Cory Booker.


Harry Knowles z Ain't It Cool News v 90. letech.

Nejedná se o jediný případ

Weinstein je dosud největší rybou obviněnou ze sexuálního obtěžování. V uplynulých dnech a týdnech se však obdobných osočení vyrojilo hned několik.

Již před několika měsíci byl kvůli sexuálnímu obtěžování odejit šéfredaktor webu Birth.Movies.Death Devin Faraci. Aby před pár týdny došlo i na dalšího známého bloggera Harryho Knowlese z webu Ain't It Cool News, jenž měl slibovat významnou kariéru za polibky a další „služby“.


Andy Signore čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Doma má ženu a malé dítě.

Prozatím nejčerstvějším obviněným ze sexuálního obtěžování, či alespoň nevybíravého sexuálního chování je pak Andy Signore, zakladatel webu Screen Junkies, který se nejvíce proslavil YouTube sérií Honest Trailers (Čestné Trailery), v nichž si tvůrci utahují z nových i starších hollywoodských bijáků.

Dosud bezúhonný otec a manžel měl s řadou žen, které byly jeho podřízenými, udržovat erotické konverzace, které posléze zametal pod koberec v případě, že dotyčné neprojevovaly jeho návrhům náklonnost. Na jednu z žen měl dokonce čekat sám v hotelovém pokoji, přičemž dotyčnou zval na hollywoodský večírek.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek