KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Hra o trůny je skutečně fenoménem. Britská královská pošta seriál ocení vlastní sérií známek

Vlastní série známek pro Hru o trůny je do jisté míry důkazem fenomenálního úspěchu seriálu. Souboj o Železný trůn se totiž stane prvním nebritským seriálem, jemuž se podobné pocty dostane.  

...

Britská královská pošta sice vydává speciální série známek celkem pravidelně, takřka vždy se však jedná o události či produkci z domácí provenience. Hra o trůny toto „pravidlo“ naruší, neboť se nejedná o původní britský seriál jako dříve oceněný Medvídek Paddington nebo Pošťák Pat.

Pošta své rozhodnutí ospravedlňuje velmi výraznou účastí Británie na výrobě úspěšného seriálu produkovaného kabelovou televizí HBO.


Ostatně série vzniká mimo jiné v Titanic Studios v Belfastu, přičemž řada scén vznikla i v Severním Irsku a Skotsku. V obsazení se pak vyskytuje celá plejáda britských herců a na produkci spolupracují britští kostyméři a tvůrci speciálních a praktických efektů.

Známek vyjde celá řada. Některé se budou věnovat hlavním protagonistům, jiné například drakům či jiným živočichům Západozemí.

Povolení vydat známky s motivy Hry o trůny jistě přináší potenciál pro další série jiných stanic jako je Netflix či Amazon. Netflix by jistě mohl být oceněn za svou sérii The Crown, jež se detailně věnuje historii rodiny královny Alžběty II..


Limitovaná edice známek bude vydána k 28. lednu tohoto roku, rozhodnutí přitom zarazilo některé obyvatele tím, že Hra o trůny dostala přednost například před Brexitem. Pošta totiž dříve zamítla, že by speciální edicí známek „oslavila“ odchod země z Evropské Unie.
ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek