KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Hvězda filmů Pulp Fiction a Kill Bill byla zřejmě obětí sexuálního obtěžování. Prstem na viníky brzy ukáže

Herečka Uma Thurman, která se nejvíce proslavila rolemi ve filmech Quentina Tarantina Kill Bill a Pulp Fiction, naznačila, že se stala obětí sexuálního obtěžování. K přesnému popisu událostí a ukázání na viníky si bere delší čas na rozmyšlenou.

...

Thurman se ke kauze #metoo, ve které ženy poukazují na nevybíravé chování vůči své osobě, vyjádřila skrze příspěvek na Instagramu, k němuž přidala fotografii právě z filmu Kill Bill, jenž byl produkovaný producentem Harvey Weinsteinem. 

Weinstein byl v uplynulých týdnech označen za sexuálního predátora a obviněn ze série sexuálních útoků vůči řadě hollywoodských hereček.

Weinsteinovo obvinění spustilo lavinu dalších obvinění, pod níž skončili mimo jiné režisér Brett Ratner či herec Kevin Spacey, jenž se aktuálně léčí v luxusní klinice ze sexuální závislosti.

Herečka ve svém instagramovém příspěvku přeje všem krásný Den Díkůvzdání, s výjimkou Harveyho Weinsteina a konspirátorů, kteří se staví za predátory Weinsteinova kalibru.

„Jsem ráda, že jde všechno pomalu, nezasloužíte si kulku,“ pokračuje Thurman ve svém příspěvku, v němž zmiňuje, že má několik důvodů být rozzuřená, bude však potřebovat delší čas na to, aby přišla se vším na světlo.

„Cítím, že je důležité vyčkat, být spravedlivá a přesná. Jen počkejte,“ dodává.

Thurman se v dřívejším rozhovoru pro média vyjádřila, že je chvályhodné, že o obtěžování ženy začaly mluvit. „Zjistila jsem, že nejsem dítě a když mluvím v naštvanosti, obvykle lituji toho, jak se vyjadřuji,“ řekla. „Čekala jsem tedy až se uklidním. Až budu připravená. Pak řeknu, co musím říct,“ dodala herečka.

V uplynulých týdnech se proti Weinsteinovi vyjádřila řada známých osobností. Mezi nimi i herečky Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, Rose McGowan či Cara Delevigne. Weinstein jakákoli obvinění skrze svého zástupce odmítá.

Zástupci kanadského filmového a televizní průmyslu nyní plánují zavedení pravidel, která jasně definují vhodné a nevhodné chování. Šestnáct oborových svazů, odborů a asociací se rovněž zavázalo k „ukončení sexuálního obtěžování... diskriminace, šikanování a násilí.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek