KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Hvězda Hry o trůny další z obětí sexuálního obtěžování hollywoodského mogula Weinsteina

Herečka Lena Headey, kterou mají diváci nejvíce spojenou s postavou Cersei Lannister z populárního seriálu Hra o trůny, promluvila o svém hrozném zážitku s producentem Harvey Weinsteinem, jenž je obviněn z desítek případů sexuálního obtěžování.

...

Herečka, která na televizních obrazovkách obvykle ztvárňuje silné ženské postavy jako Sarah Connor z Terminátora či právě Cersei Lannister ze Hry o trůny, vzala útokem Twitter, kde odhalila své zážitky s Weinsteinem, jehož aktuálně ze sexuálního obtěžování obviňuje více než 40 žen.

„Musí to být vtip...“

„Poprvé jsme se setkali na festivalu v Benátkách. Promítali se tam Bratři Grimmové (během natáčení mě neustále šikanoval režisér Terry Gilliam). V jednu chvíli mě Harvey pozval k vodě, kde jsme se zastavili a on začal naznačovat a gestikulovat. Jen jsem se mu vysmála, byla jsem naprosto v šoku a říkala jsem si, že to musí být nějaký vtip. Bylo by to jako líbat vlastního otce. Řekla jsem něco jako pojďme k ostatním, dáme si drink. Nikdy jsem od té doby nehrála ve filmu od Miramaxu,“ popsala Headey v prvním tweetu a pokračovala:


„Příště jsme se potkali v Los Angeles o pár let později. Myslela jsem si, že už na mě nikdy nic nezkusí poté, co jsem se mu vysmála a řekla, že ani za milion let. Myslela jsem, že to respektuje a že mi chce možná nabídnout práci.“


„Pozval mě na snídani. Dali jsme si snídani, mluvili o filmech a filmařině. Začal se mě ptát na můj milostný život. Téma jsem stočila někam jinam. On odešel na záchod a když se vrátil, řekl, ať jdeme na jeho pokoj, že má pro mě scénář. Vlezli jsme do výtahu a energie se okamžitě změnila. Tělo mi dávalo jasně najevo, že je něco špatně a jak jsme jeli nahoru, řekla jsem Harveymu, že nemám zájem o nic jiného než práci a že nic jiného se nestane. Nevím, co do mě vjelo, ale měla jsem silný pocit odporu,“ pokračovala herečka.

Po mých slovech mlčel, naštvaný. Vylezli jsme z výtahu, jeho ruka na mých zádech. Beze slov. Cítila jsem se naprosto bez síly, chtěl otevřít dveře, ale karta nefungovala, to ho opravdu rozzuřilo. Došli jsme zpět k výtahu a skrze hotel, kdy mě držel pevně za ruku. Zaplatil za mé auto a řekl mi, abych o tom nikde nemluvila. Ani s mým manažerem či agentem.“

Příběh Leny Headey je velmi podobný těm, které v médiích či na sociálních sítích sdílely i ostatní herečky, které měly být Weinsteinem obtěžovány.

Již přes 40 obvinění ze strany žen

Asi nejostřeji na Weinsteina zaútočila herečka Rose McGowan, která v několika dnech odhalovala informace o obtěžování v roce 1997 na festivalu Sundance. Během svých tweetů rovněž zmínila, že byla představitelem hollywoodského studia znásilněna. S Weinsteinem měla před lety dokonce uzavřít mimosoudní dohodu právě kvůli sexuálnímu obtěžování.

Dalšími herečkami, které se proti praktikám známého hollywoodského producenta vyjádřily, jsou například Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Ashley Judd, Cara Delevingne, Zoë Brock, Asia Argento, Mira Sorvino, Heather Graham, Léa Seydoux či Clair Forlani.

Herečka Rose McGowan měla mít v minulosti s Weinsteinem mimosoudní vyrovnání právě kvůli sexuálnímu obtěžování.

Weinstein byl v uplynulých dnech vyhozen ze své společnosti Weinstein Company a bylo mu rovněž odebráno členství v americké filmové Akademii. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek