KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Italové si spletli hollywoodskou hvězdu s „líným migrantem“ nakupujícím drahé oblečení

Obětí nechtěného sociálního experimentu se staly tisíce Italů, kteří zaměnili slavného herce Samuela L. Jacksona a bývalého basketbalistu Magica Johnsona za migranty. Zaslepené Italy rozzuřil fakt, že se dva afroameričané vyfotili v nákupní zóně v Toskánsku s taškami značkových obchodů.

...

Nepochopený vtip

Italskou veřejnost nechtěně otestoval komik Luca Bottura, který si povšiml rozvířených vod sociálních sítích poté, co se na nich objevila Johnsonova a Jacksonova společná fotografie, kterak vysedávají v toskánském Forte dei Marmi na lavičce obklopeni taškami značkových tašek s oblečením. 

Bývalý basketbalista Magic Johnson, který původní snímek sdílel na svůj Twitter, napsal: „Sam a já jsme si včera užili vysedávání na lavičce ve Forte dei Marmi. Fanoušci se začali seskupovat, aby se s námi vyfotili.“

Italové na sociálních sítích však herce a basketbalistu nepoznávali, naopak je označovali za migranty, kteří si užívají veřejných peněz. Na základě tohoto pobouření Luca Bottura vytvořil zábavný obrázek, k němuž napsal: „Zdroje Boldriniové nakupují Pradu ve Forte dei Marmi s našimi 35 Eury. Sdílejte, pokud jste pobouření.“


Bottura tak odkazoval na předsedkyni italského parlamentu Lauru Boldrini, která čelí kritice za svou otevřenou migrační politiku. Ta mimo jiné přisuzuje štědré finanční příspěvky migrantům v hodnotě 35 Euro od italských občanů na základě kvót Evropské unie.

Znechucení kvůli zneužití sociálních dávek

Obrázek se stal obratem virálním, k překvapení Bottury však lidé nebyli pobavení, ale doopravdy znechucení. Podle Bottury 30 procent lidí Botturovu provokaci pochopilo, 30 procent však bylo pobouřeno a 20 procent ji označilo za rasistickou s tím, že Bottura Jacksona s Johnsonem sám nepoznal. Ke zbylým 10 procentům se Bottura nechtěl vyjádřit.

Obrázek pobouřil i některé známé osobnosti. Například italská modelka Nina Moric se nechala slyšet, že „vidět, jak migranti zneužívají jejích 35 Euro je prostě příliš.“ Další kritik se k modelce přidal: „Nina Moric má pravdu, je to ostudné... Nejsem rasista, ale vím, že řada lidí doopravdy nemá peníze, zatímco tihle nakupují značkové oblečení a relaxují.“ Další člověk dodal jen, že „nás imigrace zničí.“

Modelka se později ohledně své reakce vyhýbavě vyjádřila, že jí šlo jen o „sociální experiment“, který měl ukázat, že si lidé na sociálních sítích jen potvrzují své předsudky.  

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek