KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Jak se natáčela 7. série GoT: Tvůrci fanouškům ulehčují čekání zveřejněním unikátních záběrů

Zanedlouho už to bude týden, co se za 7. sérií Hry o trůny zavřela voda a pro hrdiny ze Západozemí stejně jako pro všechny fanoušky započala Dlouhá noc. A jelikož se zřejmě i samotné HBO diváků, kteří si na premiérové díly ságy budou muset počkat téměř dva roky, zželelo, rozhodla se jim jejich kruté čekání aspoň trochu ulehčit.

...

Tvůrci tento týden zahájili novou 7dílnou řadu, která bude tentokrát sledovat jednotlivé epizody 7. série a umožní veřejnosti nahlédnout do zákulisí natáčení seriálu a vskutku megalomanských příprav, které mu předcházely.


Fakt, že se štáb rozhodl za 7 dílů utratit stejný rozpočet, jako za 10 dílů 6. série, se musel někde projevit. A kromě velice povedených draků mohly být větší částky zainvestovány také do všech možných detailů.


Pamatujete například na onu mapu, kterou v 1. sérii před Cersei na jednom z nově představených nádvoří Králova přístaviště dokončuje malíř? Nejde o žádnou iluzi, mapa byla skutečně ručně namalována podle návrhu grafického umělce Jima Stanese, který si rovněž zahrál onoho malíře.


A na bránu do Dračího kamene? V celé sérii jsme se na ni dívali asi 30 sekund, přesto byly dvě velké dračí hlavy, které ji hlídají, ručně vytesány a celá brána rovněž vyrobena ze skutečného dřeva.

Kde se záběry z Dračího kamene natáčely? Jak se tvůrci popasovali s maskami Aryi Stark a jak vznikají makeupy pro famózně vypadající členy armády nemrtvých? Na to vše společně s komentářem režiséra Jeremy Podeswy, dalších tvůrců i samotných herců se můžete podívat zde:

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek