KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Karlovy Vary závidí. Torontský filmový festival představí největší oscarové kandidáty i českou koprodukci

Na úterní tiskové konferenci v hlavním sídle festivalu TIFF Bell Lightbox představili ředitel festivalu Piers Handling a umělecký ředitel Cameron Bailey první střípky z tradičně bujného programu zářijové filmové přehlídky.

...

Festival prozatím oznámil 14 filmů z kategorie Gala a 33 v sekci Special Presentations, z toho 25 snímků bude mít v Torontu světovou premiéru. Festival v první várce oznámených titulů nabízí filmy z celého světa, jmenovitě ze Spojených států amerických, Kanady, Velké Británie, Německa, Francie, Španělska, Norska, Dánska, Švédska, Irska, Belgie, Lucemburska, Indie, Chile, Egypta a Kambodže.

Svou stopu budou mít na festivalu navíc i Češi, a to v podobě koprodukčního snímku The Catcher Was a Spy, který se se štábem z Czech-Anglo Productions natáčel v České republice letos v zimě a na jaře. Ve filmu si hlavní roli hráče baseballu a následně i špiona Moe Berga zahrál Paul Rudd známý jako Ant-Man z komiksových blockbusterů od Marvelu.

Mezi nejočekávanějšími z oznámených snímků v sekci Gala jsou režijní debut herce Andyho Serkise (motion-capture představitel Gluma v trilogii Pán prstenů a Caesara v nové trilogii Planety opic) Breathe v hlavní roli s Andrew Garfieldem a Claire Foy, Stronger s Jakem Gyllenhaalem o osudném maratonu v Bostonu, životopisný snímek o spisovatelce Mary Shelley s Elle Fanning, hereckou exhibici Kate Winslet a Idrise Elby Mountain Between Us, k nepoznání namaskovaného Garyho Oldmana v roli Winstona Churchilla ve filmu Darkest Hour či americký remake francouzského komediálního hitu Nedotknutelní v hlavních rolích s Bryanem Cranstonem, Kevinem Hartem a Nicole Kidman. Jmenovitě se pak návštěvníci festivalu mohou těšit na tyto snímky: Film Stars Don’t Die in Liverpool, Kings, Long Time Running, Mudbound, The Wife a Woman Walks Ahead.

Ani kategorie Special Presentations se přitom neobejde bez velkých režijních a hereckých jmen. Světovou premiéru na festivalu bude mít například snímek A Current War s Benedictem Cumberbatchem v roli Thomase Edisona či životopisný film I, Tonya o krasobruslařce Tonye Harding v hlavní roli s Margot Robbie. 

Severoamerickou premiéru v Torontu bude mít také dlouho očekávané mysteriózní drama mother! režiséra Darrena Aronofskyho s Jennifer Lawrence a Javierem Bardemem či další režijní počin George Clooneyho s tajemným názvem Suburbicon. Kanadskou premiéru bude na festivalu mít i nové fantasy z hlavy Guillerma del Tora The Shape of Water a uvedeny budou i filmy BPM (Beats Per Minute) a The Square, které kritici chválí již od květnového uvedení na festivalu v Cannes. Za zmínku stojí i nový film Wima Wenderse Submergence či teprve druhý režijní počin Grety Gerwig Lady Bird

Jmenovitě bylo dále oznámeno uvedení těchto filmů: Battle of the Sexes, The Brawler, The Breadwinner, Call Me By Your Name, Catch the Wind, The Children Act, Disobedience, Downsizing, A Fantastic Woman, First They Killed My Father, The Guardians, Hostiles, The Hungry, Novitiate, Omerta, Plonger, The Price of Success, Proffesor Marston & the Wonder Women, The Rider, A Season in France, Sheikh Jackson, Thelma, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri a Victoria and Abdul.

Jako zakončovací snímek byla oznámena francouzská komedie C‘est la vie od dua režisérů stojícím za hitem Nedotknutelní. Zahajovací snímek festivalu zatím zůstal neodtajněn a oznámen bude zřejmě až na další tiskové konferenci, která proběhne ve středu 9. srpna. Novináři i fanoušci festivalu již nyní spekulují, že snímkem, který otevře 42. ročník MFF v Torontu, by mohl být dlouho očekávaný Blade Runner 2049.

42. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Torontu se koná od 7. do 17. září 2017 a Eurodeník bude u toho.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek