Diverzita netáhne

Komiksové nakladatelství Marvel dlouhodobě ztrácí čtenáře. Viceprezident David Gabriel nižší prodeje přičítá příliš velké snaze o diverzitu superhrdinů v uplynulých letech. Marvel v minulosti změnil pohlaví, barvu pleti či vyznání populárním hrdinům jako Thor, Ms. Marvel či Spider-Man. Většina změn měla u fanoušků negativní ohlasy. 

"Slýcháme, že lidé už diverzitu nechtějí. Nechtějí další hrdinky." Podle Gabriela čtenáři inklinují k tradičním hrdinům. "Ohrnují nos nad každou postavou s pestřejšími etnickými kořeny. Nad každou hrdinkou. Nad každým, kdo není součástí tvrdého jádra Marvelu."

Gabrielovo prohlášení vzbudilo řadu reakcí. Viceprezident tak svá slova mírnil, aby uklidnil fanoušky řady sérií, které se stále prodávají nadprůměrně. "Noví hrdinové nikam neodejdou. Jsme hrdi a nadšení z představování nových a jedinečných postav," dodal v dalším vyjádření.


Z bílého miliardáře pubertální černoškou

Marvelovským fanouškům se v poslední době nelíbila například změna pohlaví u postavy Iron Mana, kterým se po oblíbeném Tony Starkovi stala mladá černošská dívka. V jedné ze sérií o Spider-Manovi zase vystupuje místo tradičního Petera Parka snědý Miles Morales. Severského boha hromu Thora zase vystřídala jedna z jeho ex-přítelkyň Jane Foster.


Autor: Petr Semecký

Zdroj: Guardian