KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Za kulturu utratí Evropané nejvíc v Londýně

Britská pošta se rozhodla provést průzkum, ve kterém porovnala náklady na kulturní život ve 12 velkých evropských městech. Jako nejdražší z tohoto srovnání vyšel Londýn, nejlevnější je naopak kulturní vyžití ve Varšavě. Praha skončila jako třetí nejlevnější.

...

Náklady na kulturu se dramaticky liší

Průzkum porovnával součet cen za návštěvu galerie, muzea, opery, baletu, koncertu klasické hudby a jedné vybrané historické památky. V Londýně by za takový program zaplatili dva lidé celkem 256 liber, tedy 8900 Kč). Jde o nejvyšší částku ze všech porovnávaných měst. Naopak v nejlevnější Varšavě by stejný kulturní program vyšel v přepočtu jen na 2430 korun, tedy téměř čtyřikrát levněji.

Na operu do Polska, na balet do Maďarska

Druhá nejlevnější je Budapešť a třetí místo od konce patří Praze, kde zmíněné kulturní zážitky podle Britů vyjdou na 93 liber (3230 Kč). Do průzkumu byly vybrány ty evropské metropole, které podle britské pošty nabízejí kulturní zážitky na vyšší úrovni. Cenové rozdíly jsou i přes to dramatické. Například opera vyjde v nejlevnější Varšavě na pouhých 20 liber, zatímco v nejdražším Londýně stojí 117 liber. Balet je zase nejlevnější v Budapešti, kde jsou ceny oproti Londýnu více než šestinásobně nižší.


Autor: ToD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek