KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Letní shakespearovské slavnosti budou v Praze pokračovat až do září

V Brně a Ostravě Letní shakespearovské slavnosti už skončily, v Praze se však stále hraje. Na dnešním programu je hra Veselé paničky winsdorské, zítra se k nim přidá i Zkrocení zlé ženy a od 22. Srpna do 6. Září přibude ještě inscenace mnoho povyku pro nic.

...

Veselé paničky winsdorské jsou diváckým hitem

Shakespearova hra pod režijní taktovkou Jiřího Menzela je velkým lákadlem pro diváky. Tato komedie je dlouhodobě oblíbenou hrou a loni měla rekordní návštěvnost, když počet diváků, kteří představení shlédli, převýšil hranici 100 tisíc. V hlavních rolích se letos představí Simona Stašová a Bolek Polívka, ve vedlejších rolích pak Jaromír Dulava, Rudolf Jelínek, Jaroslav Satoranský a Jan Přeučil. Veselé paničky winsdorské se budou hrát v prostorách letní scény Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí od 11. Do 20. Srpna (kromě neděle 17.) Lístky si můžete rezervovat na stránkách festivalu, ceny se pohybují od 200 do 990 kč.

Zasmějete se i u Zkrocení zlé ženy

Zkrocení zlé ženy, které je na festivalu uváděno již po čtvrté pro letošní festival zrežíroval Daniel Špinar. Klasická komedie o lásce, která i když byla napsána již v 16. století, je aktuální dodnes. Mnoho z nás se v ní pozná a i proto patří mezi nejoblíbenější Shakeseparovy hry. V hlavních rolích se v tomto zpracování představí Tatiana Vilhelmová a její alternace Jana Stryková, Roman Zach, v dalších rolích se představí Vojtěch Dyk či Matouš Ruml, David Novotný, Oldřich Vízner, Pavel Kikinčuk a další. Inscenace se bude hrát v nejvyšším purkrabství Pražského hradu, ve stejných termínech, jako Veselé paničky winsdorské. Od 22. Srpna do konce festivalu pak bude na programu Mnoho povyku pro nic, což bude letošní premiéra. Stejně jako u Veselých paniček je režisérem této hry Jiří Menzel. V hlavních rolích se objeví Daniel Rous, Jan Révai, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Lenka Zahradnická a další. Premiéra se bude hrát na Pražském hradě.

Autor: ElS

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek