Znovu a s jinými tvůrci

Magazín The Hollywood Reporter informuje, že studio Warner Bros. pro novou verzi slavné sci-fi z přelomu tisíciletí již najalo scenáristu. Přinejmenším první nástřel příběhu má sepsat Zak Penn, jenž stojí za scénářem chystané sci-fi Stevena Spielberga Ready Player One, ale také za nepříliš povedenými superhrdinskými tutly X-Men: Poslední vzdor a Neuvěřitelný Hulk. 

Podle The Hollywood Reporter studio neplánuje využít služby duchovních otců série, sourozenců Wachowských, od nichž by však rádo získalo alespoň oficiální svolení sérii nasměrovat novým směrem. Pšenka Wachowským u studia nekvete od chvíle, kdy propadly jejich dva ambiciózní projekty Speed Racer a Jupiter vychází. 


Matrix Cinematic Universe?

Ohledně pokračování Matrixu se mluví již roky, častokrát s ním byli zmiňováni i původní tvůrci, kteří měli chystat další trilogii. Rovněž se měla zvažovat i televizní série. Studio by však podle THR rádo šlo cestou komiksových velkofilmů a udělalo z Matrixu vlastní filmový vesmír. 

Podle zdrojů The Hollywood Reporter si studio rovněž vybralo potenciálního herce do hlavní role. Keanu Reevese, jenž v trilogii Matrix ztvárnil vyvoleného hackera Nea, by měl nahradit černošský herec Michael B. Jordan, jenž zazářil ve spin-offu série o Rockym Balboovi Creed a příští rok se objeví v komiksové adaptaci Black Panther od Marvelu.

Autor: Petr Semecký

Zdroj: THR