KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Na co do kina: 5 dubnových filmů, které musíte vidět

Ač venkovní počasí nabádá spíše k jiným aktivitám než návštěvě klimatizovaného kinosálu, dubnová nabídka kin je natolik pestrá, že by byla škoda do něj občas nezamířit. 

...

Putování tučňáků: Volání oceánu (6. dubna)

Tučňáci jsou zpátky a jejich životní cesta je stejně zajímavá jako kdykoli dřív. V novém dokumentu Luca Jacqueta se podíváme na první cestu k moři malého tučňáka, kterého vábí daleká pouť do neznáma. Oporou mu jsou jeho matka a otec, kteří dodávají odvahu i zbylým tučňákům, kteří putují k moři v pompézním rozlišení 4K. 

Rychle a zběsile 8 (13. dubna)

Dominic Toretto se přidal na špatnou stranu barikády a zradil svůj tým, který mu jde po krku a žádá vysvětlení. K sérii Rychle a zběsile není co dodávat. I v osmé části na diváky čekají šílené akční scény plné demolování drahého vozového parku, nekompromisních úderů pěstí a drsňáckých hlášek, které umí jen Dwayne Johnson, Vin Diesel či Jason Statham. Zápletka je podružná, tady se pojede čistě na efekt a přímočarou zábavu. Ostatně léto není daleko.

Ochránci (20. dubna)

Blockbuster pro otrlejší. Když mají Američané své Avengers, musí je mít samosebou i Rusko v podobě týmu Ochránců, v němž nechybí ani medvěd s rotačním kulometem. Ochránci se budou muset postavit šílenci, který chce "nečekaně" ovládnout svět a pokud upoutávky nelžou, bude zápletka zcela irelevantní a zábavný faktor poplyne především z bizarních akčních výjevů. Pro milovníky béčkové záplavy a týmového sledování filmů zřejmě jasná volba.

Naprostí cizinci (20. dubna)

Nechat přátele na jeden večer nakouknout do vašich soukromých hovorů a sms zpráv se může jevit jako zábavný nápad. Avšak jen do chvíle, než se začne ukazovat, že všichni, včetně vás, mají co skrývat. Naprostí cizinci jsou další vysoce nadprůměrnou dramedií italského režiséra Paola Genovese, jenž na prostoru 90 minut ve vybroušených dialozích ukazuje, že není potřeba velkého rozpočtu k velké zábavě. Byť místy setsakramentsky hořké.

Zahradnictví: Rodinný přítel (27. dubna)

První část trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Zahradnictví vypráví melodrama 40. let, kdy kdy tři mladé ženy a jejich děti čekají na návrat vězněných manželů a otců. Film je prezentovaná jako příběh lásky, touhy a rodiny. Pro diváky je však určitě nejzajímavější skutečnost, že má film dějově předcházet oblíbeným Pelíškům.


Autor: Petr Semecký

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek