KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Na Karlovarský festival přijede čerstvý držitel Oscara Casey Affleck. Převezme Cenu prezidenta

Hostem 52. ročníku MFF Karlovy Vary bude Oscarem čerstvě oceněný herec Casey Affleck, bratr známějšího Bena Afflecka. Casey převezme Cenu prezidenta MFFKV a uvede film A Ghost Story.

...

Čerstvý držitel Oscara

Casey Affleck herecky debutoval v polovině devadesátých let ve filmu Guse Van Santa Zemřít pro… a objevil se i ve filmech Dobrý Will Hunting či v trilogii Dannyho parťáci. V roce 2008 získal svou první nominaci na cenu Oscar za vedlejší výkon v dramatu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, kde si zahrál po boku Brada Pitta. Tehdy soška připadla Javieru Bardemovi za film Tahle země není pro starý. O necelou dekádu ale Affleck všem vytřel zrak srdcervoucím výkonem v dramatu Místo u moře, za nějž kromě Oscara dostal i Zlatý Glóbus a více než čtyřicítku dalších cen z národních anket či mezinárodních festivalů.

Filmová poema A Ghost Story měla premiéru letos v lednu na filmovém festivalu Sundance, kde sklidila vlnu pozitivních recenzí. Kritici chválí nejen herecké výkony Afflecka a Rooney Mara, ale především režijní a scenáristické schopnosti Davida Loweryho. Ten spolu s producenty Tobym Halbrooksem a Jamesem M. Johnstonem do Karlových Varů přijedou také a film uvedou společně s Affleckem.


„„Jsme velmi rádi, že Casey Affleck přijal Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary a zároveň na  52. ročníku festivalu představí film režiséra Davida Loweryho A Ghost Story, kde vytvořil jednu z rolí. Karlovarský festival v uplynulých letech s velkým ohlasem promítal předchozí snímek režiséra  Loweryho  Ain´t Them Bodies Saints, jehož uvedení se bohužel nemohl Casey Affleck  z pracovních důvodů zúčastnit. Caseyho Affleka si vážíme jako jedné z nejzajímavějších hereckých osobností současného amerického filmu. Pro festival je ctí, že při příležitost uvedení nového filmu Davida Loweryho  A Ghost Story bude moci uvítat oba tvůrce osobně,“ říká Jiří Bartoška, prezident festivalu.“

Podle informací České televize Casey Affleck do Karlových Varů dorazí již v pátek 30. června. Vedení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary na Facebooku zároveň dodává, že Casey Affleck není hlavní hvězdou letošního ročníku festivalu. Na kompletní program a jména všech hostů se návštěvníci tuzemské filmové události roku mohou těšit již tradičně v druhé polovině června.

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se koná ve dnech 30. června až 8. července 2017.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek