KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

„Najměte si zabijáky jako ochranku,“ radí bratr Pabla Escobara filmařům po smrti člena štábu

Bratr někdejšího vůdce známého drogového kartelu Pabla Escobara se vyjádřil k smrti člena štábu seriálu Narcos, který byl zastřelen při hledání lokací v Mexiku. Filmařům radí najít si ochranku v podobě profesionálních zabijáků.

...

Seriálový Pablo Escobar vlevo, Roberto Escobar vpravo

„Je to velmi nebezpečné. Především bez našeho svolení. Toto je má země,“ prohlásil 71letý Roberto De Jesus Escobar Gaviria v rozhovoru pro magazín Hollywood Reporter. Escobar je v kontaktu s filmaři ze streamovacího giganta Netflixu, kteří pro streamovací službu tvoří oblíbený seriál Narcos.

Natáčení v Kolumbii a Mexiku je bez svolení nebezpečné

Gaviria v minulosti sloužil jako šéf zabijáků drogového kartelu, s Netflixem je dlouhodobě v kontaktu kvůli vyobrazení jeho bratra Pabla Escobara.

„Musíte odstranit všechny hrozby. Pokud jste chytří, nemusíte ani používat zbraně. Pokud ne, pak musíte. V tomto případě by měl Netflix najmout zabijáky, aby ochránil své lidi,“ prohlásil dále Escobar.

Produkcí Netflixu silně otřásla smrt člena štábu Carlose Muñoze Portala, jenž byl zastřelen při obhlídkách lokací v Mexiku. Štáb nyní zvažuje, zda se z Mexika nepřesunout zpět do Kolumbie. Ani tam však podle Escobara nemusí být filmaři v bezpečí bez pořádné ochranky.

Vyhrožování kvůli právům

Roberto Escobar v roce 2014 založil společnost Escobar Inc., aby mohl zacházet s právy na potenciální filmová zpracování o životě jeho bratra. Od loňského roku je ve sporu s Netflixem poté, co za domnělé zneužití práv požaduje miliardu dolarů.

„Nechci, aby Netflix nebo kdokoli další natáčel filmy v Medellinu či Kolumbii o mně a mém bratrovi bez svolení Escobar Inc.,“ dodává bývalý 71letý Escobar.

„Netflix má strach. Posílají mi dlouhé dopisy, aby mě zastrašili. Pokud nedostaneme požadovanou 1 miliardu dolarů, jejich představení rychle ukončíme,“ varuje bývalý šéf zabijáků drogového kartelu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek