KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

NÁVŠTĚVNOST: Polednice zničila Coeny a málem si vyšlápla na Deadpoola

Z moderní adaptace Erbenovy Polednice je hit! Debut Jiřího Sádka přidal ke spokojeným recenzím i výtečnou návštěvnost sahající přes 20 000 diváků. Za sebou nechal například novinku oscarových bratří Coenů.

...

Úspěch překonávající očekávání

Tvůrci Polednice přiznávají, že návštěvnost přes 20 000 diváků za první dny promítání vůbec nečekali a jsou tudíž více než spokojení. Radost jim jistě způsobují i spokojené ohlasy diváků, kteří ochotně sdílí své názory na film na sociálních sítích a filmových databázích. Polednici navíc chválí i kritici, takže se dá očekávat úspěch filmu i v následujících týdnech.

Za samotný víkend si moderní zpracování klasické balady připsalo na kontě 19789 diváků, čímž za sebou nechalo nejen akční fantasy Bohové Egypta, ale i další novinku týdne Ave, Caesar!, za kterou stojí i v Česku populární bratři Coeni.

Chybělo jen trochu, aby si Polednice připsala další cenný skalp, když jen o 800 diváků prohrála souboj s komiksovým velehitem Deadpool. Byť ten je v kinech již měsíc a již příští týden překoná hranici 300 000 návštěvníků.


Polednice je úspěšná především v rámci hororového žánru. kde se návštěvnost zpravidla pohybuje okolo 15 000 diváků za celý pobyt v kinech. Stačí se podívat na povedený americký horor The Boy, jenž se teprve tento týden dostal přes hranici 10 000 platících diváků.

Kinům vládnou zvířata a Řachanda

Kromě komiksového Deadpoola překonaly Polednici jen dva snímky, které mají navíc výhodu výrazně diváčtějšího žánru rodinného filmu. Na čele žebříčku návštěvnosti spokojeně sedí animovaná fauna ze Zootropolis: Města zvířat, jíž navštívilo přes 40 000 diváků. Na druhém místě je pak nová česká pohádka Řachanda, jež se i přes bídné recenze a ohlasy již nyní přehoupla v návštěvnosti přes 100 000 návštěvníků.

Přečtěte si naši recenzi na film Polednice ZDE.

Jak probíhala premiéra filmu? Dozvíte se ZDE.

Deníček, který si během natáčení Polednice vedla desetiletá Karolína Lipowská, a mnoho dalších zajímavostí naleznete ZDE.

Autor: Daniela Pelikánová

Zdroj: UFD

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek