KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Netflix objevil Kinoautomat. Diváci budou moci rozhodovat o osudech postav

Populární streamovací služba Netflix chce nabídnout divákům možnost ovlivňovat osudy oblíbených postav pomocí dálkového ovládání. Otázkou zůstává, kolik svobody divák dostane.

...

Ovlivněte děj

Streamovací gigant stojící za úspěšnými sériemi jako Domek z karet, Daredevil nebo Narcos chce dát divákům větší možnost ovlivnit, co se bude na obrazovce dít. Diváci by měli mít možnost rozhodovat, co se stane s jejich postavami a tím i ovlivnit vývoj sledovaného díla. 

Netflix vyvíjí jak projekty, které budou dějově jednodušší, tak by rád přišel s rozvětvenou tvorbou, kde by divákovo rozhodnutí vedlo k dalekosáhlejším důsledkům. Zatím však nebylo odhaleno, kolik toho divák vlastně ovlivní. 

Kinoautomat po 50 letech

Ačkoli Netflix svou novinku prezentuje jako obrovskou inovaci a téměř revoluční počin, divácká kontrola děje není ničím novým. Alespoň ne pro české publikum, které zná Kinoautomat, jenž byl poprvé představen na světové výstavě EXPO v roce 1967. 


Kinoautomat byl postaven systému, kdy byl několikrát za film děj pozastaven a diváci hlasovali, jakým směrem se děj bude vyvíjet. Většinový počet hlasů poté rozhodl a film pokračoval dle rozhodnutí. Kinoautomat byl ovšem hlavně hrou. Divák sice mohl volit dílčí kroky postav, nakonec se ovšem dobral ke stejnému finále, ať už volil jakkoli. 

Netflix svoji verzi Kinoautomatu označuje za experiment, a tak neposkytl detailnější informace, jak by mělo sledování filmů a seriálů v této podobě fungovat. Těžko si však lze představit, že by se výsledek od Kinoautomatu výrazně lišil. 


Autor: Petr Semecký

Zdroj: Daily Mail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek