KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Nový film o anorexii čelí kritice aktivistů zabývajících se poruchami příjmu potravy

Snímek To The Bone, který streamovací gigant Netflix uvede již tento pátek i ve své české mutaci, rozhořčuje některé aktivisty, kteří tvrdí, že film o dvacetileté dívce bojující s anorexií bude problémy s příjmem potravy „zkrášlovat“.

...

„Chceme o problému, který je často držen v tajnosti, nastartovat diskuzi.“

Proti nařčení ze zkrášlování a uhlazování pohledu na závažné onemocnění se silně ohradila režisérka filmu Marti Noxon, jež anorexií sama trpěla, když řekla, že chce, aby byl film startovačem diskuze o tématu, které se často drží v tajnosti.

„Jelikož jsem ve dvaceti letech trpěla anorexií a bulimií, vím z první ruky, jak ostudně a izolovaně se člověk cítí v sevření této nemoci,“ řekla režisérka pro magazín Newsbeat.

A dodává: „Ve snaze vyprávět tento příběh co nejzodpovědněji jsme se sešli i s řadou obětí a pracovali jsme s organizací Project Heal během produkce v naději, že budeme co nejvěrnější a náš film nebude téma zneužívat.“


Hlavní roli ve filmu ztvárnila herečka a modelka Lily Collins, která si jako teenager anorexií rovněž prošla a kvůli roli drasticky zhubla.

Tom Quinn z charitativní organizace Beat před filmem varuje: „Silně doporučujeme každému, kdo je ohrožený poruchou příjmu potravy, aby byl před sledováním filmu opatrný.“

„Pokud je například ve filmu uváděna určitá tělesná hmotnost, někdo s problémem poruchy příjmu potravy by se mohl pokoušet této váhy dosáhnout.“

Quinn však rovněž dodává, že si svůj názor na film jako takový nechává až do chvíle, kdy ho uvidí.

„Je velmi důležité, aby film nezkrášloval poruchy příjmu potravy. Doufejme, že režisérčina zkušenost s tématem je tohoto zárukou,“ říká.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek