KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Nový Harry Potter slaví, statisíce vstupenek se prodaly během pár hodin

Nová divadelní hra o Harry Potterovi láme rekordy v prodejích. Nově uvolněných 250 000 vstupenek na rok 2017 se vyprodalo jako mávnutím kouzelné hůlky.

...

Divadelní událost

Dvoudílná divadelní hra Harry Potter a Prokleté dítě v uplynulých týdnech sklidila výtečné recenze, které nový příběh z pera J.K. Rowlingové označily za jednu z největších událostí posledních let. 

Není divu, že předprodeje nových vstupenek byly dopředu naplánované, když si potenciální kupci museli dokonce vystát virtuální frontu, jež se na oficiální webové stránce spustila hodinu před oficiálním spouštěním prodeje. 

Již po prvních minutách byly ve frontě tisíce zájemců, po hodině jich byly desetisíce. Pozdním příchozím bylo záhy jasné, že kvůli svému zaváhání na vstupenky, jež v nejdražším případě stojí okolo 5000 korun, nedosáhnou. 

Veselí i frustrace

Velký zájem fanoušky logicky rozdělil na skupiny štastlivců, kteří na sociálních sítích oslavují koupi i nejhorších vstupenek s usazením na balkoně s omezeným výhledem, a nešťastníků, kteří se vstupenek nedočkali a musí se obrátit na předražené přeprodejce, anebo vyčkat na další uvolňování vstupenek pro rok 2018. 


Oficiální stránky divadelní hry hrané v londýnském Palace Theatre nyní hlásí beznadějnou vyprodanost všech vstupenek. 

Ti, na které se nedostalo, se mohou obrátit alespoň na literární tvar nového potterovského příběhu. I v České republice aktuálně vyšla anglická podoba divadelního scénáře Harry Potter and the Cursed Child. Česká varianta dorazí do obchodů na podzim.

Studio Warner Bros., které přivedlo na svět všechny filmové adaptace Harryho Pottera, již před časem zakoupilo práva a registrovalo ochrannou značku pro případ, že by v budoucnu vzniklo filmové zpracování.

Dále čtěte:

Černoška v roli Hermiony? Pokračování Harryho Pottera čelí kritice

Autor: Petr Semecký

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek