KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Nový Pán času čelí sexistickým poznámkám diváků

Fandové kultovního britského sci-fi seriálu Pán času se konečně dočkali a Peter Capaldi byl na posledních pár minut sváteční epizody nahrazen svou nástupkyní, která si ihned vysloužila sérii sexistických narážek.

...

Změna po 4 letech

Capaldi ztvárnil ikonického Doktora celkem ve 39 epizodách, které se táhly 3 sezóny a na den přesně 4 roky. Vydržel tak v roli stejně dlouho jako jeho poslední dva předchůdci Matt Smith a David Tennant.

Na konci vánoční epizody Twice Upon a Time dochází k transformaci do historicky již třinácté podoby Doktora, kterého na posledních pár minut ztvárnila Jodie Whittaker, která je prvním ženským Doktorem v historii.

Whittaker čelila sexistickým narážkám již při svém obsazení, tehdy tvůrci některé fanoušky usměrňovali prohlášeními, že Doktor nemá jasně určenou podobu a není tudíž vázán na žádné pohlaví.

Přesto si fanoušci nezapomněli „vychutnat“ závěrečné okamžiky poslední epizody, v nichž Whittaker v Doktorově kůži zničí slavný Tardis a padá k zemi při pohledu na hořící modrý transportér.

Vtipy na ženský účet

Řada diváků vzala útokem sociální sítě a začala na ně chrlit sexistické vtípky na adresu ženských řidičů.

„Ženský řidič... a hned zničí Tardis,“ napsal na Twitter Liam Edwards. „Do háje... Doktor je ženou na 1 minutu a už stihne zničit Tardis,“ přidal se Mark Jones. „5 vteřn a řídí Tardis jako typická ženská,“ přidal svou porci humoru Thomas Ward.

Nová podoba Doktora však má i své zastánce, kteří se vtipálkům neváhali vysmát a na jejich nevhodný humor poukázat.

„Dokoukal jsem Pána času a miluju ho. Říkám si, jak dlouho zabere internetu vytvořit sexistické vtipy o ženských řidičích. Podívám se na Twitter a mám ruce v dlaních,“ komentoval uživatel Twitteru Anthony.

Přidal se i další uživatel Andrew McBride, který na svůj účet přidal gif s rolujícíma očima vůči sexistickým vtipům.

Řada fanoušků poukázala na fakt, že Whittaker není prvním Doktorem, který by přihlížel zničení Tardis. To samé se podařilo i jedenáctému Doktoru v podání Matta Smithe.

Obecně pak byla epizoda přijata velmi vstřícně nejen fanoušky, ale i kritiky, kteří chválí především emocionální závěr, v němž se Capaldi s rolí rozloučil.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek