KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

​Nový single Taylor Swift trhá rekordy, kritici se v názorech rozchází

Zpěvačka Taylor Swift zlomila během několika dní od vydání nového singlu Look What You Made Me Do řadu streamovacích rekordů. Kritici se však nemohou shodnout, zda je její nový song odvážný, anebo pouze narcistický a neživotný.

...

Adele, ani Ed Sheeran. Novou streamovací hvězdou je Taylor Swift, jejíž nový singl Look What You Made Me Do zaznamenal na službě Spotify více než 10 milionů přehrání.

Swift rovněž překonala rekord na YouTube, kde za 24 hodin stihla 43,2 milionů přehrání, což je téměř o 5 milionů více, než kolik před čtyřmi lety zvládl hit zpěváka Psy Gentleman.

Zpěvačka rovněž trumfla svou kolegyni Adele v kategorii nejsledovanějšího videa v jediném dni a s 19 miliony zhlédnutími překonala i rekord ve speciálním klipu s textem písně, který předtím držela kapela Coldplay se Something Just Like This.

Zdá se však, že na další rekordy si Swift nevyšlápne, popularita její písně, v níž se naváží do řady svých kritiků, totiž strmě klesá. Zatímco první den došlo k 10 milionům přehrání na Spotify, stejná služba druhý den hlásila „jen“ 5,4 milionů zhlédnutí.

Kupříkladu jiný úspěšný single Eda Sheerana Shape of You se druhý den dočkal dokonce nárůstu denních poslechů.

Pokles v počtu přehrání zřejmě odráží rozporuplné reakce na novou píseň, kterou kritika New York Times označuje za „silnou, ale neživotnou“. Naopak magazín Rolling Stones si chválí, že se zpěvačka zhostila role záporačky, která se ke svému mediálnímu obrazu staví čelem a neobrušuje ho.

Asi nejostřejší kritiku napsal magazín Variety, kterému si silně nelíbí poněkud kostrbatý humor videoklipu, který je označován za „tak narcistický a sebeodkazující, že by posluchač potřeboval 5 tisíc slov, aby ho pochopil.“

Kritici se v tomto směru dle očekávání rozchází s fanoušky, kteří zručně zvládnuté video označují za „ikonické a perfektní“ s tím, že v něm Swift doslova „zničila své odpůrce“.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek