KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Otřes v Předaleké galaxii: Režiséři nových Star Wars dostali padáka

Další Star Wars spin-off má potíže. Po problematické produkci filmu Rogue One, jenž byl z poloviny přetočen, byli z režijních pozic filmu o pašeráku Hanu Solovi odvoláni režiséři Phil Lord a Chris Miller. Mluví se o ostrých hádkách během půlročního natáčení.

...

Střety od prvního dne

Oficiální tiskové prohlášení šéfky společnosti Lucasfilm Kathleen Kennedy oznamuje, že oba režiséři projekt s pracovním názvem Han Solo opouští kvůli kreativním neshodám. Kennedy v prohlášení oběma mužům poděkovala za dosavadní práci a to samé posléze ve své reakci zopakovali i Lord s Millerem.

Podle informací deníku Variety je však přátelský rozchod tvůrčího dua se slavnou producentkou pouze zástěrkou pořádné kreativní kolize. Podle informací Variety totiž měla mít Kennedy s Lordem a Millerem problémy od samého začátku. „Byl to kulturní střet. Nelíbilo se jí ani jak si skládali ponožky,“ tvrdí zdroj Variety.

Zdroj rovněž tvrdí, že ačkoli byli Lord s Millerem najatí pro svou vizi a unikátní styl natáčení, Kennedy neschvalovala jejich tvůrčí proces a spolupráci s herci. „Nedostali tolik volnosti, aby mohli dělat to, co museli,“ tvrdí Variety.

Před půlrokem se herci i s oběma režiséry ještě usmívali.

Falešná svoboda

Kennedy si v rozporu s oběma režiséry měla najít silnou podporu od scenáristy projektu Lawrence Kasdana, jenž „rovněž nesouhlasil s některými režijními volbami“.

Další zdroje blízké natáčení tvrdí, že producentka se pouze tváří, že podporuje mladé a nezávislé tvůrce pro budoucí Star Wars projekty, ve skutečnosti jim však nedává žádnou volbost a má svou představu o tom, jak mají filmy vypadat.

Omezení kreativních možností jí mělo projít u studiově nezkušených tvůrců jako Gareth Edwards (Rogue One) a Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů), Miller s Lordem však mají v životopisu dvě úspěšné, kritiky i diváky chválené studiové frančízy (21 Jump Street a LEGO Příběh), a tak se proti Kennedy cítili silní v kramflecích.

Kennedy již oznámila, že brzy oznámí nového režiséra, který film dovede až do kin. Premiéra je stále plánovaná na léto příštího roku.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek