KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Pán prstenů míří do televize jako seriál ve stylu Hry o trůny. Jen práva stála 5,5 miliardy korun

O tomhle se J.R.R. Tolkienovi zřejmě ani nesnilo. Jeho dědicové a současní vlastníci práv však prodali práva na potenciální seriál ze světa Pána prstenů Amazonu za neuvěřitelných 5,5 miliardy korun (250 milionů dolarů).

...

Podle hollywoodských insiderů se s právy na Pána prstenů obchodovalo již delší dobu a dědicové Tolkienova díla prý v minulosti oslovili kromě Amazonu i Netflix a HBO. Nakonec však vyhrála nabídka právě Amazonu, jenž dlouhodobě hledal projekt, jímž by mohl konkurovat ostatním streamovacím službám a kabelovým televizím.

Amazon bude na vývoji projektu kromě dědiců z Tolkien Estate and Trust úzce spolupracovat i se studii New Line Cinema a Warner Bros. které stály za veleúspěšnou filmovu sérií ze Středozemě v režii Petera Jacksona. Spekuluje se, že by se televizní série měla držet atmosféry původní trilogie Pána prstenů, přičemž záměr je vytvořit obdobně velkolepý televizní projekt, jaký se vyklubal ze Hry o trůny od HBO.

Práva, která měla Amazon vyjít na mohutných 5,5 miliardy korun, jsou přitom jen počáteční investicí. Další náklady na vývoj budou následovat, přičemž výroba jedné série by měla producenty vyjít až na 150 milionů dolarů (přes 3 miliardy korun).

Fanoušci se však prý nemají bát rozmělnění oblíbené filmové série, kterou tvůrci nehodlají znovu adaptovat. Nový seriál, jenž by měl přesahovat rámec několika sezón, by se měl blíže zaměřit na události před tím, než se Frodo Pytlík vydal na cestu za zničením Prstenu moci ve Společenstvu prstenu.

„Jsme rádi, že Amazon, který se dlouhodobě věnuje literatuře, je domovem první televizní série Pána prstenů,“ komentoval prodej práv zástupce Tolkien Estate and Trust Matt Galsor. „Amazon má výjimečné nápady, které přivedou na obrazovky dosud neprozkoumané příběhy založené na textech J.R.R. Tolkiena,“ dodal.

Spekuluje se o tom, že bude série postavená na příbězích z knihy Silmarillion, ve které J.R.R. Tolkien zapisoval doplňující příběhy a mýty z minulosti Středozemě. Ze Silmarillionu hojně vycházely i filmové adaptace Pána prstenů a trilogie Hobit.

Pán prstenů dodnes zůstává filmovým fenoménem, když závěrečná část trilogie získala pompézních 11 Oscarů, včetně toho za nejlepší režii, snímek a scénář. Předchozí filmy získaly celkem 6 Oscarů. 

Následná trilogie Hobit si podobnou slávu a uznání nezískala. Mimo jiné i proto, že režisér Jackson později přiznal, že natáčení započalo bez dostatečné přípravy a častokrát během natáčení netušil, co má vlastně dělat a co právě točí.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek