KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Paul McCartney kritizuje Trumpa: „Prezidentovo odmítání globálního oteplování je šílenství“

Bývalý člen Beatles, hudebník Paul McCartney, se v novém rozhovoru opřel do amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli jeho negativnímu přístupu ke globálnímu oteplování.

...

McCartney se ohledně Trumpa vyjádřil v rámci své nové kampaně za podporu vegetariánství, které podle něj „není absolutním řešením, ale je součástí řešení. Hodně lidí to v minulosti říkalo, ale je zde proti tomu odpor. Především, když někdo jako Trump tvrdí, že se jedná o výmysl.“

Vegetariánem na podporu životního prostředí

„Hodně lidí jako já si myslí, že je to šílené a že je naopak načase říct ‚Hele, nechte ho být, spolu můžeme něco změnit.',“ tvrdí slavný Beatle.

McCartney se nyní snaží prosazovat kampaň, která podporuje rodiny ve vynechávání masa z jídelníčku alespoň jednou týdně. McCartney argumentuje tím, že snížení produkce masa pomůže životnímu prostředí.

McCartney začal s vegetariánstvím kvůli soucitu se zvířaty. Nyní ho však považuje za silný prvek v péči o životní prostředí. Studie z loňského roku vytvořená univerzitami ve Vermontu a Sheffieldu totiž varovala, že zemědělské emise mohou výrazně napomáhat k oteplování planety.


Bílý dům tyto výzkumy podpořil, nicméně rovněž dodal, že klima se „vždy měnilo“.

McCartney připomněl Trumpovo odstoupení od Pařížské dohody

McCartneyho reakce připomněla rozhodnutí prezidenta Trumpa z června letošního roku odstoupit od Pařížské dohody ohledně změny klimatu.

Trump byl za svůj postoj kritizován řadou světových lídrů. 

Svůj postoj ke globálnímu oteplování Trump mimo jiné obhajuje přesvědčením, že za konceptem globálního oteplování stojí Číňané, jejichž cílem je oslabit americký průmysl.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek