KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

POLEDNICE: Skončilo natáčení hororu s Aňou Geislerovou

Režisér Jiří Sádek zakončil natáčení ambiciózního hororu Polednice inspirovaného básní Karla Jaromíra Erbena. Polednice vznikala v srpnu a září v okolí Berouna. Premiéru bude mít snímek počátkem příštího roku.

...

Náročné natáčení

Tvůrcům přálo počasí. V srpnu, kdy natáčení započalo, hlásil teploměr rekordní čísla sahající až ke 40 stupňům Celsia, což tvůrcům hrálo „do karet“, neboť si podobné podmínky drsného sucha a horka, z něhož lidé omdlévají, do svého filmu přáli. Ideální podmínky přitom vydržely až do poloviny natáčení, kdy měl štáb několikatýdenní volno k nabrání nových sil.

Na natáčecí plac se štáb vrátil až v polovině září, aby po natáčení v exteriérech zamířil do vnitřních prostor venkovských domů, kde se má odehrát hlavní část příběhu matky Elišky, jež se spolu se svou dcerou snaží začít nový život, aby se její svět pod tlakem okolností začal propadat do světa živoucí noční můry.

Natáčením vznik filmu nekončí

Celkem štáb vedený debutujícím režisérem Jiřím Sádkem, producentem Matějem Chlupáčkem a scenáristou Michalem Samirem odtočil 16 dní, po kterých jsou však tvůrci jen v polovině cesty. Rozpracovaná verze filmu, v němž se v hlavních rolích objeví Aňa Geislerová a Daniela Kolářová, nyní zamíří do střižny a dodělávat se budou i potřebné speciální efekty a barevné korekce.

Pokud vše půjde podle plánu, distribuční společnost Falcon by měla moderní zpracování slavné básně Karla Jaromíra Erbena uvést do kin v březnu příštího roku.

Autor: Petr Semecký

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek