KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Politické drama Domek z karet končí. Zřejmě kvůli obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Streamovací gigant Netflix oznámil, že populární a kvalitativně silné politické drama Domek z karet (House of Cards) skončí s šestou sérií, jež se aktuálně natáčí. Netflix nechce přiznat, zda je za ukončením seriálu případ sexuálního obtěžování, v němž je obviněný hlavní herec Kevin Spacey.

...

Nečekaný konec populární série

Ačkoli zástupci Netlixu a produkčního partnera Media Rights Capital přímo nespecifikovali, že má Spaceyho obvinění ze sexuálního obtěžování před více než 30 lety něco společného s ukončením série, jednalo by se snad až o příliš velkou shodu náhod.

Ostatně Domek z karet se dlouhodobě těší oblibě fanoušků a doposud se o ukončení seriálu vůbec nemluvilo. Rovněž zvláštní a neobvyklé je rozhodnutí o ukončení seriálu ještě v průběhu výroby aktuální série, z které nemá Netflix data o předplatných a počtu přehrání.


„Media Rights Capital a Netflix jsou hluboce zaskočeni zprávami týkajícími se Kevina Spaceyho. Jako odezvu na včerejší odhalení se výkonní zástupci obou společností vydali do Baltimoru, aby se setkali s herci a štábem a ujistili se, že se všichni cítí bezpečně a mají oporu,“ stojí v oficiálním prohlášení. Samotný Spacey aktuálně seriál nenatáčí.

Závěrečných 13 dílů seriálu bude Netflix vysílat příští rok. Již nyní se však zvažují potenciální spin-offy, které by se zaměřily na jiné postavy, jež se v seriálu objevily. Mluví se především o sérii zaměřené na postavu Douga Stampera, kterou v seriálu hraje Michael Kelly.

30 let staré obvinění

Kevin Spacey byl v uplynulých hodinách obviněn ze sexuálního obtěžování herce Anthonyho Rappa na večírku, jenž měl proběhnout v roce 1986. Opilý Spacey měl tehdy 14letého Rappa obtěžovat ve svém bytě tím, že se na něj pokusil lehnout.

Spacey se po obvinění veřejně přiznal k homosexualitě a herci se omluvil s tím, že si záležitost nepamatuje, ale přesto svých činů lituje.

Spaceyho „coming out“ mnoho známých osobností a lidí z LGBT komunity onálepkovalo titulem kouřové clony, jež má zastřít vážný Spaceyho problém. Řada filmových a televizních organizací nyní zvažuje, že herci odebere jeho ocenění na prostest proti jeho domnělému chování.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek