KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Politické drama Domek z karet končí. Zřejmě kvůli obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování

Streamovací gigant Netflix oznámil, že populární a kvalitativně silné politické drama Domek z karet (House of Cards) skončí s šestou sérií, jež se aktuálně natáčí. Netflix nechce přiznat, zda je za ukončením seriálu případ sexuálního obtěžování, v němž je obviněný hlavní herec Kevin Spacey.

...

Nečekaný konec populární série

Ačkoli zástupci Netlixu a produkčního partnera Media Rights Capital přímo nespecifikovali, že má Spaceyho obvinění ze sexuálního obtěžování před více než 30 lety něco společného s ukončením série, jednalo by se snad až o příliš velkou shodu náhod.

Ostatně Domek z karet se dlouhodobě těší oblibě fanoušků a doposud se o ukončení seriálu vůbec nemluvilo. Rovněž zvláštní a neobvyklé je rozhodnutí o ukončení seriálu ještě v průběhu výroby aktuální série, z které nemá Netflix data o předplatných a počtu přehrání.


„Media Rights Capital a Netflix jsou hluboce zaskočeni zprávami týkajícími se Kevina Spaceyho. Jako odezvu na včerejší odhalení se výkonní zástupci obou společností vydali do Baltimoru, aby se setkali s herci a štábem a ujistili se, že se všichni cítí bezpečně a mají oporu,“ stojí v oficiálním prohlášení. Samotný Spacey aktuálně seriál nenatáčí.

Závěrečných 13 dílů seriálu bude Netflix vysílat příští rok. Již nyní se však zvažují potenciální spin-offy, které by se zaměřily na jiné postavy, jež se v seriálu objevily. Mluví se především o sérii zaměřené na postavu Douga Stampera, kterou v seriálu hraje Michael Kelly.

30 let staré obvinění

Kevin Spacey byl v uplynulých hodinách obviněn ze sexuálního obtěžování herce Anthonyho Rappa na večírku, jenž měl proběhnout v roce 1986. Opilý Spacey měl tehdy 14letého Rappa obtěžovat ve svém bytě tím, že se na něj pokusil lehnout.

Spacey se po obvinění veřejně přiznal k homosexualitě a herci se omluvil s tím, že si záležitost nepamatuje, ale přesto svých činů lituje.

Spaceyho „coming out“ mnoho známých osobností a lidí z LGBT komunity onálepkovalo titulem kouřové clony, jež má zastřít vážný Spaceyho problém. Řada filmových a televizních organizací nyní zvažuje, že herci odebere jeho ocenění na prostest proti jeho domnělému chování.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek