KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Premiéra seriálu Netflixu o masově vraždícím veteránovi odložena kvůli masakru v Las Vegas

Tvůrci chystaného seriálu The Punisher oznámili, že své dílo neuvedou na Comic Conu v americkém New Yorku. Uvedení očekávané komiksové adaptace by po útoku v Las Vegas považovali za neetické.

...

Odložení kvůli etice

„Jsme šokovaní a smutní z nepochopitelného aktu, který se tento týden odehrál v Las Vegas. Po pečlivém zvážení dospěli Netflix a Marvel k rozhodnutí, že by nebylo vhodné, aby se The Punisher objevil na Comic Conu v New Yorku,“ zní text tiskového prohlášení, ve kterém zástupci komiksového nakladatelství Marvel a streamovací služby Netflix oznámili, že se premiéra očekávané komiksové adaptace odkládá.

Diváci newyorského Comic Conu přijdou jak o tradiční panel s tvůrci, tak o premiérové uvedení pilotní epizody, která se na Comic Con chystala. The Punisher bude uveden na Netflixu v průběhu letošního roku, přesné datum ovšem zatím nebylo potvrzeno.

Kdo je The Punisher?

Zrušení panelu ze strany tvůrců se jeví jako pochopitelné, neboť námět seriálu možná až příliš připomíná události z masakru v Las Vegas. Hlavním protagonistou je bývalý člen speciálních jednotek Frank Castle, který se po krvavé smrti své rodiny ujme identity mstitele Punishera, který nevybíravým způsobem masakruje ty, které shledává nebezpečnými pro společnost.


The Punisher je kontroverzní postava, neboť ačkoli patří do stáje superhrdinské továrny Marvelu, nejedná se o pravověrného dobráka. Jeho metody jsou brutální, plné krve, vyhřezlých orgánů a mučení. V samotných komiksech si od něj ostatní postavy mnohdy drží odstup, některé dokonce chtějí, aby za své činy pykal.

Jak komiks, tak seriál přitom reflektují postižení post-traumatickým stresem, se kterým se Castle postupně vyrovnává.


Od přihrávače k hlavní postavě

V minulosti na motivy oblíbeného komiksu vznikly již tři filmové adaptace, zdaleka nejpopulárnějším zpracováním se však stalo to od Netflixu, když se v druhé sérii seriálu Daredevil Punisher objevil zprvu jako antagonista, aby posléze prošel fází oběti až do proměny v hrdinu.

The Punisher měl být původně pouze sezónní postavou, díky oblíbenosti ve zmíněném Daredevilovi se však Marvel a Netflix rozhodli věnovat postavě vlastní seriál, od něhož si fanoušci slibují první opravdu věrné zpracování osudů kontroverzního bojovníka s mafií a dalšími zlořády.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek