KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Prodeje The Cranberries po smrti zpěvačky Dolores O'Riordan raketově vzrostly

Hlavní zpěvačka kapely The Cranberries, která získala věhlas během 90. let, byla nalezena mrtvá v hotelovém pokoji. Příčiny smrti jsou zatím neznámé.

...

Podobně jako v případě smrti Chestera Benningtona z Linkin Park zamířila řada smutných fanoušků ze smrti Dolores O'Riordan (46) na streamovací služby a do internetových obchodů z hudbou, kde začala masivně utrácet peníze.

Poslední album kapely, Somthing Else, na Amazonu zaznamenalo masivní vzestup v prodejích, který překročil 900 tisíc procent.


Zpěvaččino sólové album Are You Listening? se v žebříčku vyhouplo na druhé místo s nárůstem téměř 150 tisíc procent. A další tři pozice rovněž zaujala alba The Cranberries, která skákala o 77 tisíc až 100 tisíc procent.

Stejný zájem o starší alba populární kapely zaznamenaly i další služby jako Google Play či iTunes.

The Cranberries se proslavili v 90. letech, kdy se jedním z jejich hitů stala píseň Zombie.

Zpěvačka Dolores O'Riordan v loňském roce oznámila svůj boj s těžkými depresemi a potížemi s duševním zdraví, které ji měly sužovat většinu kariéry. V roce 2013 se neúspěšně pokusila o sebevraždu.


Život s depresemi

V roce 2015 u ní byla diagnostikována bipolární porucha, přičemž zpěvačka dále trpěla poruchou stravování, alkoholismem a dozvuky týrání v dětství. Její přátelé potvrdili, že před smrtí trpěla těžkými depresemi.

„Jsme zničeni z odchodu naší kamarádky Dolores. Byla výjimečným talentem a cítíme privilegium, že jsme mohli být součástí jejího života od roku 1989, kdy jsme The Cranberries založili. Svět ztratil pravou umělkyni,“ napsal na Twitter zbytek kapely.


O'Riordan měla s bývalým manželem a manažerem Duran Duran, Donem Burtonem, celkem tři děti. Všechny tři žijí se svým otcem v Kanadě.

Ke smrti zpěvačky se vyjádřil i irský prezident Michael D. Higgins, který řekl, že zpěvačka měla „výrazný vliv na rockovou a popovou hudbu v Irsku i za hranicemi.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek