KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

První upoutávka: Vetřelec hlásí brutálně krvavý návrat

Režisér Ridley Scott posílá fanouškům Vetřelce speciální vánoční přání. V prvních záběrech nového Vetřelce se vrací ikoničtí vesmírní zabijáci i hektolitry prolité "malinovky".

...

Moderní vesmírná vybíjená?

Jestli se něco vyčítalo předchozímu dílu vetřelecké série, sci-fi Prometheus, byla to skutečnost, že se film tvářil téměř jako filosofické dílo o podstatě lidství, aby nakonec sklouzl k rutinní vyvražďovačce. A teď Ridley Scott servíruje... už jen onu vyvražďovačku?

První upoutávka na Vetřelec: Covenant rozhodně nevypadá zcela špatně. Scott tradičně hezky šlehá atmosféru, dojde na několik odpudivých hororových výjevů s líhnoucím se xenomorphem či skákajícím facehuggerem, filmu jako by však chyběla vlastní tvář a slepovala ho skupina manažerů z filmového studia.

Atmosférou se Covenant vrací k úplně prvnímu filmu, kterým Scott před lety nastartoval slavnou sérii. Dojde však i na poctu military pokračování Jamese Camerona, když se hrdinové nebojí vzít do rukou zbraně, aby se postavili neznámé hrozbě. A pak už se jen opakuje řezničina, kterou jsme v podání vetřelců viděli jen v hlavní sérii (do které se nepočítají snímky ze série Vetřelec vs. Predátor) již několikrát. 

Zarážející je přitom opět skutečnost, že výsadek na cizí planetě bude zjevně znovu odmítat skafandry, aby se nakazil mimozemskými bakteriemi. Jako by tvůrci neviděli slavný "Upřímný Trailer", ve kterém si z logických faulů minulého filmu fanoušci k popukání utahovali.


Autor: Petr Semecký

Zdroj: 20th Century Fox

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek