KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Ripleyovou ve Vetřelci již neuvidíme. "Existoval pouze nápad," říká producent

Ačkoli se xenomorphové letos v kinech objeví a opět díky nim poteče z astronautů krev, oblíbená ženská hrdinka série, Ellen Ripley, se jen tak nevrátí. Potvrdil to režisér a producent Ridley Scott.

...

Místo pokračování raději prequely

"Žádný scénář nevznikl, pouze nápad, z něhož vznikl desetistránkový námět. Byl jsem pouze producentem, ale nic dalšího jsme nepodnikali, protože Fox (studio vlastnící filmová práca - pozn. red.) rozhodl, že o film nemá zájem." 

Tak odpověděl režisér a producent Ridley Scott na dotaz magazínu Allocine, v jakém stádiu se nachází dlouho slibované pokračování vetřelčí ságy, jež mělo přivést zpět populární Ellen Ripley s tváří Sigourney Weaver. 

Film pracovně nazvaný Alien 5 měl mít na starost režisér Neill Blomkamp (District 9), jenž několik měsíců zpět zveřejnil na Twitteru grafické návrhy, které vytvořil ve volném čase a které zobrazovaly Ellen Ripley v době po snímku Vetřelci z roku 1986. 


Film mimo časovou osu

Blomkampův nápad spočíval ve snaze ignorovat třetí a čtvrtý vetřelčí film a navázat přímo na druhý film od režiséra Jamese Camerona. Ve stejné době však studio 20th Century Fox zvažovalo vznik pokračování filmu Prometheus, který sérii Vetřelec předchází. 

Blomkampův film měl dosavadní časovou posloupnost série narušit a vytvořit jakousi paralelní linii, Scottem režírované pokračování Prometheus a Alien: Covenant (podívejte se na nový trailer) se snaží sérii a její kánon rozšiřovat. Studio tudíž sáhlo po volbě, která diváky nebude mást. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek