KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Rozpadá se Předaleká galaxie? Star Wars: Epizoda IX vyhodila režiséra

Jen necelé tři měsíce po odejití režisérů Phila Lorda a Chrise Millera z filmu o pašerákovi Hanu Solovi přistoupil Lucasfilm k dalšímu ostrému zásahu do své výrobny na pokračování série Star Wars. Po měsících spekulací byl propuštěn režisér Jurského světa Colin Trevorrow, pod nímž se začala kymácet židle ve chvíli, kdy letos vypustil do světa jeden z nejhůře hodnocených filmů roku.

...

Kreativní neshody po měsících práce? 

Společnost Lucasfilm, která Star Wars produkuje, vydala ohledně Trevorrowova odchodu od deváté filmové epizody pouze krátkou tiskovou zprávu, která zákulisí rozkolu mezi režisérem a producenty příliš neobjasňuje.

Jak je v Hollywoodu nepsanou tradicí, píše se především o skvělé dosavadní spolupráci, jež naneštěstí dospěla do bodu, kdy si obě strany uvědomily, že se jejich společná vize začala rozcházet. V případě Trevorrowa je vše o to zajímavější, že u projektu Epizody 9 nebyl pár týdnů, nýbrž několik dlouhých měsíců a pracoval na filmu od první verze scénáře se svým kolegou Derekem Connollym. 

Podle informací magazínu Variety Trevorrowa od filmu odstranila právě neschopnost doručit scénář, s nímž by byli producenti spokojení a jenž by splňoval jejich vysoké požadavky na završení nové trilogie nejpopulárnější filmové ságy. 


Podle mnohých informací však Trevorrow neměl svou pozici jistou od chvíle, kdy před několika týdny propadla jeho novinka The Book of Henry, kterou odstřelila kritika a která neuspěla ani u diváků, když se mluvilo o jednom z nejhorších filmů letošního roku. 

Z výsluní Jurského světa

Trevorrowovo angažmá v Předaleké galaxii nebylo od začátku přijímáno s nadšením filmových fanoušků. Režisér, který se do Hollywoodu dostal skrze svou nezávislou tvorbu, vystoupal na výsluní zájmu producentů poté, co natočil komerčně úspěšné, kvalitativně však nikterak výrazné pokračování Jurského parku s názvem Jurský svět. 

Trevorrowův odchod z režijní stoličky je tak kupodivu přijímán ze strany fanoušků spíše pozitivně, což je výrazný rozdíl oproti obdobnému vyhazovu oblíbených tvůrců Phila Lorda a Chrise Millera, kteří byli odejiti z filmu o Hanu Solovi poté, co měli mít vážné spory s producentkou Lucasfilmu Kathleen Kennedy a scenáristou Lawrencem Kasdanem ohledně atmosféry a směřování filmu. 


Jedná se již o třetí Star Wars film, který má v produkční fázi kreativní spory mezi tvůrci a producenty. V loňském roce došlo k masivním přetáčkám snímku Rogue One režiséra Garetha Edwardse, které se nakonec ukázaly jako úspěšné, když byl film komerčně i kriticky úspěšný. 

Před necelými třemi měsíci začal film o Hanu Solovi přetáčet režisér Ron Howard, aby mu dodal více westernové a méně komické nálady. A nyní došlo k zásahu přímo u centrální epizody slavné filmové série. 

Při pohledu na celkový počet novodobých Star Wars filmů se zdá, že mají producenti s tvůrci více sporů, než ucelených představ o tom, kam rozsáhlý svět, který před 40 lety vymyslel George Lucas, směřovat. 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek