KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Rusko zvažuje zákaz Disneyho Krásky a zvířete, kvůli homosexuální propagandě

Ruská vláda čelí žádostem o zákaz nového zpracování filmu Kráska a Zvíře kvůli zákonům o „propagandě gayů“. Podle režiséra filmu Billa Condona je totiž filmová postava LeFou zamilována do záporného hrdiny Gastona.

...

V Rusku je od roku 2013 prosazován zákon zakazující „homosexuální propagandu“ pro děti.

Politik Vitalij Milonov, který je jedním z největších podporovatelů tohoto zákona, požádal ministra kultury, aby film zhlédl předtím, než bude 16. března uveden, aby se ujistil, že není v rozporu se zmíněným kontroverzním zákonem.

Milonov řekl, že pokud se ve filmu vyskytují „prvky homosexuální propagandy“, měli by film „úplně zakázat“.

Bill Condon pro gay britský online gay magazín Attitude řekl: „LeFou je někdo, kdo jeden den chce být Gastonem, a druhý den chce Gastona políbit. Nemá jasno v tom, co chce. Začíná si uvědomovat, že má tyto pocity. Je to hezký a zcela homosexuální moment v Disneyho filmu.“

Ale ruská vláda není jedinou skupinou, která přemýšlí o zakázání tohoto filmu. Bojkotovat se ho kvůli homosexuální hlavní postavě snaží také evangelický kněz ze Severní Karolíny. Ten tvrdí, že společnost, která film produkovala, se snaží propagovat LGBT záležitosti u dětí. Na svůj Facebook Franklin Graham napsal: „Snaží se tlačit LGBT záležitosti do srdcí a myslí vašich dětí – dávejte si pozor!"

Jeho příspěvek měl během několika dnů téměř 90 000 sdílení a jedno z alabamských kin již oznámilo, že film promítat nebude.

LeFou je první homosexuální postavou v historii Disneyovek.


V novém filmovém zpracování známé kreslené pohádky účinkuje například Emma Watsonová, která ztvárnila postavu mladé Belle. Ta se dle kultovního příběhu zamiluje do prince převtěleného do zvířete, kterého hraje Dan Stevens.

Podle některých analytiků by se tržby za film během jeho prvního promítacího víkendu v Severní Americe mohly vyšplhat až na 100 milionů dolarů (2,5 miliardy Kč).

Majitelé kina Henagar Drive-In Theatre v alabamském městě Henegar oznámili, že hodlají film bojkotovat, minulý čtvrtek na Facebooku. Své rozhodnutí zdůvodnili tím, že jsou křesťané: „Nebudeme dělat kompromisy ohledně toho, co učí Bible. Pokud na ten film nemůžeme vzít naši 11letou vnučku a 8letého vnuka, nemáme proč se na něj dívat. Pokud nemůžeme zhlédnout film s Bohem či Ježíšem po mém boku, nemáme proč ho promítat.“


Autor: VoZ

Zdroj: DailyMail

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek