KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Rychle a zběsile trumflo Star Wars v rekordních tržbách

Vysokooktanová série v čele s VInem Dieselem válcuje světová kina. S tržbami dalece přes půl miliardy dolarů dokonce přeskočila poslední díl Star Wars. 

...

Hurá za miliardou

Překonání hranice 500 milionů dolarů při otevíracím víkendu již zdá se není žádnou novinkou. Po Jurském světě a sedmé části ságy Star Wars se do půlmiliardového prvovíkendového klubu dostali i ostří hoši a holky z Rychle a zběsile

Těm hojně pomohl mohutný otevírací víkend v čínském teritoriu, odkud se přikutálelo téměř 200 milionů dolarů. Jen pro srovnání, z amerických kin jich byla "pouhá" polovina, když osmá část palivem nasáklé série utržila kulatých 100 milionů dolarů, tedy o třetinu méně než v případě předchozí části, v níž se diváci loučili se zesnulým Paulem Walkerem. 


Ztráta tržeb na americkém kontinentu však tvůrce příliš trápit nemusí, neboť si série užívá čím dál větších ekonomických výkonů ve zbytku světa. 

Již nyní je jasné, že do pár týdnů si sága Dominica Toretta připíše symbolickou miliardu a pravděpodobně se nezalekne ani o 500 milionů výše postavené sedmé části, jíž před 2 roky dirigoval James Wan. 

Ostatně divákům se série stále neokoukala, což - kromě naší recenze - dokládá i ukázkové hodnocení na serveru Cinemascore, kde si Rychle a zběsile 8 odneslo ryzí "A", tedy nejvyšší hodnocení. Dá se tedy očekávat, že z filmu bude navzdory zvýšené pozornosti o prvním víkendu finanční držák. Minimálně do příchodu marvelovských Strážců galaxie, kteří vtrhnou do kin na začátku května a definitivně zahájí letní blockbusterovou sezónu.


Autor: Petr Semecký

Zdroj: BOM

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek