KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Skladatel Simpsonových vyhozen po 27 letech. Spekuluje se o škrtech v rozpočtu

Populární televizní seriál Simpsonovi přišel o svého dvorního skladatele. Producenti Alfu Clausenovi po 27 letech služby oznámili, že už s ním dále nepočítají a chtějí změnu.

...

Zprávu o svém odchodu sám skladatel potvrdil na svém twitterovém účtu, kde sdílel svou „simpsonovskou“ fotografii s textem „Díky všem za vaši podporu... bohužel se jedná o pravdivou zprávu.“

Clausen byl u Simpsonových od samého začátku a za svou práci na seriálu si odnesl i několik ocenění. 18krát byl například nominován na televizní ceny Emmy, v nichž zvítězil dvakrát po sobě v roce 1997 a 1998. Rovněž získal třikrát ceny Annie.

Clausen při svých skladatelských povinnostech pracoval s celou řadou známých osobností, mezi nejznámějšími byla kupříkladu kapela U2.

Skladatelův odchod po tolika letech vzbudil pořádný rozruch a obratem se začalo spekulovat o příčinách. 

Jako nejpravděpodobnější se jeví rozpočtové škrty seriálu. Clausen dlouhodobě každý týden používá ke skládání a nahrávání hudby živý orchestr o 35 lidech. Před dvěma lety se k tématu vyjádřil v tom smyslu, že si náklady své práce uvědomuje, nicméně ocenil, že nebyl producenty tlačen k úsporným opatřením.

Ke Clausenovu odchodu se již vyjádřila řada osobností z filmového byznysu. Tvůrce seriálů Americký táta a Griffinovi, Seth McFarlane, napsal na Twitter, že se jedná o „smutnou zprávu“.

Scenárista Kaleb Horton reagoval ostřeji: „Alf Clausen je stejně důležitou postavou seriálu jako někteří účinkující, tudíž je toto rozhodnutí, stejně jako denní rozhodování o prodloužení seriálu, hrozné.“

Recenzent Stefan Ellison zprávu o Clausenovu odchodu označil za „šokující“.

V loňském roce byli Simpsonovi prodlouženi o 29. a 30. sérii, čímž se z nich stal nejdéle běžící seriál v historii americké televize.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek