KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

​Šokovaní diváci vypínají obrazovky: John Snow chystá mstu na králi v brutálním seriálu BBC

Hra o trůny má zdá se krátkodobého pokračovatele a diváci populárního seriálu HBO alespoň nějakou výplň času před novou sezónou boje o trůn Západozemí.

...

Nová třídílná minisérie Gunpowder (Střelný prachy – pozn. red) sleduje postavu Roberta Catesbyho, který vede takzvané Spiknutí střelného prachu, kdy se skupina aristokratů pokouší odpálit nálože v Domě Lordů s cílem zabít Krále Jakuba I. a jeho rodinu.

Minisérie vychází ze skutečných událostí, přičemž jejím zacílením není samotný atentát, nýbrž ukázka komplikovaného období, kdy Král Jakub perzekuoval katolíky za jejich náklonnost k Papeži místo své osoby.

A seriál těžkost doby reprezentuje opravdu důkladně. Již první epizoda, ve které hlavního hrdinu ztvárnil představitel Johna Snow ze Hry o trůny Kit Harington, ukázala brutální výjevy oběšování, rozčtvrcování a ubití k k smrti.

Řada diváků dokonce měla potřebu reagovat na brutalitu výjevů na sociálních sítích, když zobrazované scény označili mnohdy jako „traumatické“.

„O pár dní později a stále se nemohu vyrovnat s popravami v Gunpowder. Jen jsem procházela kanály, když jsem na takovou brutalitu narazila,“ napsala náhodná divačka Christina.

„Pořád se dávám dohromady po oběšení, obnažení a rozčtvrcení ve včerejším Gunpowder,“ přidala se Charlotte Dubec.

Násilí na obrazovce neunesla divačka Hannah Dunbar: „Na Gunpowder jsem se vážně těšila, ale během první epizody jsem to musela vypnout s tím, že se už nevrátím. Zbytečně brutální.“

Naopak smysl násilí v seriálu objevil uživatel Steph Parsons, jenž napsal, že „veděl, že lidé byli věšeni, obnažování a rozčtvrcováni, ale božínku, kdy to vidíte, uvědomíte si, jak brutální naše historie byla.“

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek