KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Španělská HBO omylem mezi fanoušky vypustila očekávanou 6. epizodu Hry o trůny

Zatímco hackeři poslední týdny obléhají televizní stanici HBO a snaží se z jejich serverů získat aspoň scénáře, ne-li celé neodvysílané epizody sedmé série populární fantasy ságy, zdá se, že chyby už na základě tohoto nátlaku medií i veřejnosti začíná dělat i sama televize.

...

Nečekané šlápnutí vedle se povedlo španělské odnoži HBO, která omylem odvysílala masivně očekávanou 6. epizodu aktuálně běžící 7. série o celé čtyři dny dříve, než měla.

Díky tomuto omylu si všichni španělští předplatitelé mohli celou jednu hodinu vychutnávat jako jediní na světě díl seriálu, z kterého jsme zatím mohli vidět pouze útržky ve formě upoutávky. Jediná hodina však byla více než dost na to, aby se pirátům podařilo epizodu získat a sdílet ji online.

V době psaní tohoto textu se již celá epizoda začína objevovat na prvních webech s torrenty. Například na Mega.nz se již objevil soubor pod názvem „Game_of_Thrones_-_S07E06.flv“. Podle uživatelů Redditu, kteří si již torrent stáhli, nejde o žádný hoax, ale skutečně o dosud oficiálně neodvysílaný díl Hry o trůny.Online komunita samozřejmě nelení, a tak zatímco fanoušci jásají v záchvatu emocí, zatímco se jim uniklý díl stahuje do PC, řeší se již překlady a tvorba titulků do nejžádanějších jazyků. Je tedy dost dobře možné, že až v neděli HBO šestý díl oficiálně odvysílá zbytku světa, sledovanost nebude nijak valná, protože přijde "s křížkem po funuse".

Spousta fanoušků zřejmě zvolí stáhnutí dílu, aby se ochránili před spoilery, které už rovněž velmi rychle začínají zaplavovat internet. Například český seriálový portál Edna už rezignoval a změnil datum vydání 6. epizody z pondělní noci na dnešek. V komentářích na profilu seriálu lze vidět pár desítek minut staré reakce českých fanoušků, kteří již díl očividně zhlédli (Pozor: jděte se přesvědčit jen na vlastní nebezpečí, v komentářích jsou bez varování spoilery)


A co víc – vzhledem k tomu, že k úniku došlo přímo skrz samotnou HBO, mohou piráti na torrentech 6. díl seriálu světu nabídnout rovnou v HD kvalitě.

Ukázka z uniklé epizody (záměrně označené za 7., aby na warez a torrentových serverech unikla pozornosti HBO) bez spoileru:


Uploadování uniklého dílu se samozřejmě pirátům daří mnohonásobně rychleji, než s jakou rychlostí je HBO aktuálně schopna odkazy na torrenty odstraňovat.

Paradoxem rovněž je, že nejde o první faux pas tohoto typu, který se HBO s Hrou o trůny podařil. Během minulé série byl jeden z dílů nahrán nordickou odnoží HBO a zpřístupněn divákům několik hodin před oficiálním odvysíláním.

Po sérií hackerských útoků a úniků scénářů tak přichází pro 7. sérii další rána, která dále prohloubí již tak dosti nepřirozený průběh série plný spoilerů a zveřejňování informací, které měly zůstat fanouškům skryty.


Toto konkrétní selhání ovšem přichází v nejméně vhodnou dobu. Po tradičně pomalejším startu se děj začíná dostávat do obrátek a právě 6. díl má přinášet očekávaný osud Jona a jeho družiny za Zdí, kde se chtě nechtě bude muset utkat s armádou mrtvých a Nočním králem.

HBO zatím k situaci nevydala žádné oficiální prohlášení. Je pravděpodobné, že i PR oddělení má aktuálně plné ruce práce s odstraňováním torrentových odkazů z internetu.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek