KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

"Ten film je plný gay sexu," reagoval herec z Krásky a zvířete na homosexuální kontroverzi

Herec Ewan McGregor se v diskuzní show Tha Late Show Monday vyjádřil ohledně kontroverze provázející snímek Kráska a zvíře. Odpůrcům homosexuality, kterou film naznačuje u jedné z postav, doporučil, aby zůstali doma a vyhnuli se filmu plného sexu gayů.

...

"Ve filmu je spousta gay sexu"

"Je rok 2017, do háje," reagovala hvězda Trainspottingu a představitel služebného Lumiéra na otázku, co si myslí o celé kontroverzi provázející odhalení homosexuálního motivu v hrané adaptaci Krásky a zvířete. 

"V té pohádce je spousta gay sexu a myslím, že pokud žijete blízko Alabamy, měli byste se filmu vyhnout. Co by si asi pomyslel Ježíš?," reagoval žertovným tónem bývalý představitel Obi-Wana Kenobiho ze série Star Wars v reakci na odmítavý postoj k filmu ze strany některých amerických kin ve státech se silným náboženským cítěním. 

"Nejde o nic výrazného"

Představitelka Belle, herečka Emma Watson, se naopak snaží bouřící davy uklidňovat: "Nechci, aby si lidé mysleli, že je ve filmu tématu věnováno mnoho prostoru. To opravdu není. Je to velmi decentní a je to trochu hra s publikem. A to se mi líbí."

Za celým pozdvižením stojí režisér filmu Bill Condon, který naznačil, že postava LeFoua cítí něco víc k postavě filmového fešáka a hrubiána Gastona. "LeFou je někdo, kdo jeden den chce být Gastonem a druhý den ho chce políbit. Sám neví, co chce, a je tím zmatený.," prohlásil Condon v jednom z rozhovorů, čímž odstartoval řadu nevole ze strany některých fanoušků s méně otevřenou myslí. 

Negativně se vůči filmu postavilo kupříkladu Rusko, které film označilo za nepřístupný. Původně však zvažovalo dokonce jeho kompletní zákaz kvůli ohrožení mravnosti mládeže. V Rusku je totiž propagace homosexuality zakázána zákonem.


Autor: Petr Semecký

Zdroj: Entertaiment Weekly

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek