KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Trailer k 5. epizodě GoT: Daenerys si podřizuje Lannistery, armáda mrtvých se blíží

Čtvrtá epizoda 7. série Hra o trůny je za námi a HBO fanouškům ihned nabídla upoutávku na pátý díl s názvem Eastwatch. Zatímco Daenerys si vychutnává první porážku svého nepřítele, ze severu se blíží další, a ještě vážnější hrozba.

...

Název dílu odkazuje na hrad a přístav Eastwatch, který se nachází na východním konci Zdi, kde ledový masiv tvoří útes spadající do moře.

Byť se John stále nachází na Dračím kameni, podle ukázky se dostal do nějakého kontaktu s Branem, neboť ostatní informuje o postupu Nočního krále. Není známo, zda mu Tříoká vrána oznámila také pravdu o jeho skutečných rodičích.

Vzhledem ke vzdálenosti mezi Zimnohradem a Dračím kamenem je pravděpodobné, že spolu oba komunikují pomocí vran, což zřejmě nebude ten ideální způsob, jak Johnovi tuto pravdu sdělit. Na druhou stranu se ale zdá, že Bran už příliš na slušnost ohledy nebere.

„Bran viděl Nočního krále a jeho armádu postupovat na Eastwatch,“ říká John u mapy obklopen Davosem, Daenerys, Varysem a Tyrionem. Tímto se potvrzuje, co viděl Ohař v plamenech a také teorie, podle které Bílí chodci překročí mrazivé moře.

Trailer rovněž ukazuje dozvuky bitvy Dothraků proti Lannisterům. Daenerys dává přeživším nepřátelským vojákům z lannisterské armády na výběr – ohnout koleno, nebo zemřít. Vzhledem k tomu, že vyslovení nabídky přihlíží i postřelený Drogon, je možné odhadnout, co vystrašení vojáci stojící na pozůstatcích svých zpopelněných spolubojovníků zvolí.

Diváci se rovněž náznakem dovídají, že Daenerys již zřejmě odmítá nadále naslouchat radám Tyriona a Varyse, který Tyrionovi (opět se sklenkou vína) radí: „Musíš najít způsob, jak ji (Dany) donutit naslouchat.“ 

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek