KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Trailer k 6. epizodě GoT: Jon potkává za Zdí Nočního krále, Zimohrad zahalují intriky

Pátá epizoda 7. série Hra o trůny je za námi a televize HBO fanouškům fantasy ságy ihned nabídla upoutávku na šestý díl s názvem Death is the enemy (Smrt je nepřítelem). Jon se svou družinou potřebuje za Zdí najít a dostat zpět člena armády mrtvých, což znamená, že se s mrtvými budou muset utkat. Jeho trůn v Zimohradu mezitím začínají sužovat intriky a boj o nikým nestřeženou moc.

...

Jak jsme slyšeli na konci 5. epizody, každý, kdo dýchá, je nyní de facto na stejné straně, neboť úhlavním nepřítelem, který již brzy ukáže svou pravou tvář celému Západozemí, jsou mrtví.

Na společné poradě na Dračím kameni bylo také rozhodnuto, že aby vůdci lidí (zejména královna Cersei) uvěřili, že opravdové nebezpečí číhá na severu za Zdí, musí jim být představen nepopíratelný důkaz – člen armády mrtvých. Vůdcem skupiny, která se vydá tento úkol splnit, se pasuje Jon, a to i přes zjevnou nelibost Daenerys, která si, zdá se, na jeho přítomnost již více než zvykla.

Pátá epizoda rovněž přidala další kapku pravdy o Johnově skutečném původu, a to v podobě Jonova setkání s Drogonem, který již ukázal, že nemá problém kohokoliv kromě Daenerys na potkání zpopelnit. K Jonovi (domnělém polovičnímu Targaryenovi) však náhle cítí nezvyklou náklonnost.

V šesté epizodě čeká družinu na severu nelehký souboj proti masivní přesile nemrtvých a Bílých chodců.

„Smrt je nepřítelem. Prvním a posledním. Nepřítelem, který vždy zvítězí. I přesto s ním musíme bojovat,“ říká Beric Dondarrion Jonovi, zatímco družina za Zdí míří na lov Bílých chodců.

Drama se však nebude odehrávat pouze za Zdí. Záhadou rovněž zůstává, jaký bude další krok Daenerys, která chce uzavřít mír s Lannistery, aby mohla Jonovi na severu pomoci. Cersei již ale za možným diplomatickým jednáním hledá cesty, jak se Daenerys zbavit.

Zvýšený tep se příští týden nevyhne také Zimohradu, kde Malíček již naplno rozjel svou tradiční intrikářskou hru.

Pokud jste náhodou včas nepostřehli, jakou že zprávu s pečetí Baratheonů a podpisem Sansy si Malíček schoval do pelesti své postele, šlo o dopis, který Sansu donutila poslat Cersei v 1. sérii.


Možná si vzpomenete, jak Cersei tehdy prohlásila, že Sanse uvěří její loajalitu pod podmínkou, že svému bratru Robbovi napíše a poprosí ho, aby ohnul koleno a přísahal věrnost tehdejšímu novému králi Joffreymu. K čemu by ale Malíčkovi tento dopis mohl být prospěšný?

Jak se ukázalo, moc dobře věděl o tom, že ho Arya sleduje, a tak ji zřejmě vědomě navedl, aby dopis odhalila dozvěděla se, že Sansa za Joffreym ve skutečnosti stála (což byla po jistou – ale velmi krátkou – dobu pravda). Důsledky tohoto odhalení na nás rovněž čekají v 6 epizodě.

Zpět do první série nás v pátém dílu vrátil rovněž Gendry, poslední člověk v celém Západozemí, kterému v žilách proudí krev rodu Baratheonů (Robert, Stannis i Renly jsou již po smrti, stejně jako Lannisterové považovaní za Baratheony – Joffrey a Tommen).

Nevlastní syn Roberta Baratheona zřejmě nebude mít tak jako tak na Železný trůn moc šancí (minimálně nemá armádu, žádný hrad ani draky), avšak vezmeme-li v potaz, že to byl právě jeho otec, kdo uchvátil trůn po sesazení Aeryse II., může mít teoreticky na trůn aktuálně větší rodové právo, než John nebo Daenerys.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek