KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Trailer k 7. epizodě GoT: Má 7. série pro fanoušky na skladě ještě jednu poslední bitvu?

Šestá epizoda 7. série Hra o trůny je za námi (pro některé již řadu dní) a televize HBO fanouškům fantasy ságy ihned po jejím oficiálním odvysílání nabídla upoutávku na finále série, jehož název prozatím zůstává záhadou. V Západozemí se po sebevražedné výpravě za Zeď začíná šuškat o válce na severu a Cersei, Jaime a Tyrion – poslední Lannisterové – se po dlouhé době opět střetnou tváří v tvář.

...

Trailer je na první pohled zahalen mnohem větší rouškou nejasností, než jak tomu bylo v těch předchozích. Pokud jste doufali, že v něm uvidíte draka plivajícího modrý oheň nebo polibek mezi Jonem a Daenerys, budete si muset počkat do neděle.

HBO tak možná fanouškům, kteří nevydrželi a ve středu zhlédli uniklou 6. epizodu i s vědomím, že je čeká 13denní půst až do posledního dílu, naznačuje, že ze 7. dílu se dopředu nedozvědí téměř nic.

Náhled do několika málo scén nám však tvůrci přece jen poskytnou.

Šedý červ vede Neposkrvněné do bitvy a za jejich šiky se řadí Dothrakiové. To vše na pláních před Královým přístavištěm, kde se očividně schyluje k nějakému obléhání nebo minimálně ukázce síly. I Cersei však ukazuje svou sílu, když na Daenerys a její nejbližší čeká u Králova přístaviště masivní, rovněž dosud neporažené, loďstvo Eurona Greyjoye.


Na malý okamžik se vracíme i na Zimohrad, kde by se napětí dalo krájet a jehož promrzlé kamenné zdi jsou nyní prolezlé intrikami a neshodami. Dostáváme však jen krátký pohled na ustaranou tvář Sansy, která se zřejmě probírá myšlenkami a přemýšlí, co dál s její setrou Aryou, zatímco se prochází po cimbuří Zimohradu.


Theon (opět) padá na kolena na pláži, tentokrát se však před nikým nekrčí, ale buď je vysílen, nebo se dozvěděl nějakou nemilou novinku o své sestře Yaře, která je stále v zajetí strýce Eurona.

Pak konečně trailer ukazuje zřejmě to hlavní, co nás (aspoň podle něj) v následující epizodě čeká. Jon, Podrick, Tyrion, Jorah, Davos, Brienne a Theon vstupují do Dračí jámy a připravují se ukázat svým protějškům zajatého člena armády nemrtvých.


Setkávají se s Cersei a Jaimiem, atmosféra se zdá být napjatá (v traileru se ani zde, ani nikde jinde neukázala Daenerys; je možné, že do jednání zasáhne až později – velmi pravděpodobně na hřbetě Drogona, který by mohl případnou patovou diplomatickou situaci svou přítomností pomoci promptně vyřešit).

Ukázku ukončuje Jon Snow, který (zřejmě před celým shromážděním) rozhodně prohlašuje: „Záleží jenom na jediné válce a ta je tady.“


Byť se může na první pohled zdát, že jednoznačně hovoří o Bílých chodcích, Nočním králi a armádě nemrtvých na severu, možná, že je řeč o válce mezi Daenerys a Lannistery.

Podpoří Cersei Daenerys v tažení na sever? A jak se „Danny“ dívá na Jona, který by ji zřejmě velmi rád brzy opět chytil za ruku? Zda bude poslední díl 7. série stejně infarktový jako ten předchozí, se všichni dozvíme „už“ v neděli (pokud se španělská HBO nebude chtít opět „omylem“ zavděčit fanouškům).

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek