KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

TRAILER TÝDNE: Olympijský dokument připomene úspěch českých hokejistů v Naganu

Česká republika letos oslaví 20. výročí zisku zlatých medailí na olympijském hokejovém turnaji v Naganu. Nebývalý úspěch připomene první ze série dokumentů o historii Olympijských her.

...

Říká se mu turnaj století, neboť se na něm poprvé ukázaly hvězdy americké NHL, za kterou tehdy hrály hokejové legendy jako Wayne Gretzky či Peter Forsberg. Přesto nakonec vyhrála malá zemička v srdci Evropy díky dnes již legendárním hráčům jako Jaromír Jágr a Dominik Hašek. Výhra v roce 1998 těšila o to víc, že ve finále Češi porazili nabuzené Rusko.

Dokument o úspěchu naganského hokejového týmu vznikl v rámci série Five Rings Films (Filmy pěti kruhů), která nabídne hned několik zásadních okamžiků olympijských střetnutí. Film věnovaný české hokejové výpravě bude promítnut 28. února 2018 a ponese název The Nagano Tapes.

České fanoušky může hřát u srdce i skutečnost, že za dokumentem stojí český režisér Ondřej Hudeček, který naposledy zaujal výhrou na festivalu Sundance za krátký film Furiant. 

The Nagano Tapes je film poskládaný i z dosud nezveřejněných materiálů natočených na IMAX, archivních materiálů Olympijské komise a nových rozhovorů s nejlepšími hráči světa, mezi nimiž nechybí kromě českých velikánů i kanadští hráč Eric Lindros a Theoren Fleury, anebo ruská hvězda Alexei Yashin.  


ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek