KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

Tvůrci dětského filmu Králíček Petr se omluvili za zlehčování alergie na jídlo

Hollywoodské studio Sony Pictures a tvůrci nového dětského filmu kombinujícího živé herce a počítačová zvířata se omluvili za zlehčování alergie na jídlo.

...

Omluva byla vydána kvůli scéně, v níž se králíci snaží dostat do zahrady majitele farmy tím, že využijí jeho alergie na borůvky a kus ovoce mu střelí přímo do úst. Tato scéna pobouřila některé rodiče a dokonce i organizace zabývající se problémy s astmatem a alergiemi.

„Zlehčování alergií zraňuje naše členy, protože podněcuje veřejnost k tomu, aby nebrala riziko alergií vážně. Podporováním tohoto chování můžeme dospět k ohrožení lidí,“ stojí v otevřeném dopise, který studiu Sony Pictures zaslal ředitel The Asthma and Allergy Foundation of America.


Tato organizace, jež se zabývá astmatem a alergiemi, před premiérou filmu varovala rodiče, že se scéna ve filmu objevuje a může kvůli ní dojít ke zneklidnění mladších diváků, kteří alergií na jídlo trpí.

Studio a tvůrci filmu na otevřený dopis reagovali omluvou, v níž upozorňují, že rozhodně nechtěli nikoho urazit a pobouřit. Tvůrci si naopak uvědomují, že alergie z jídla je závažný problém a berou na vědomí, že ho neměli zlehčovat komediální scénou. „Litujeme, že jsme nebyli obezřetnější a citlivější k danému tématu a omlouváme se,“ stojí v závěru zaslané odpovědi.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek