KATEGORIE
SPECIÁLNÍ PROJEKTY
BLOGY
Přihlásit se
ODEBÍRAT ZPRÁVY
kultura

„Udělejte filmovou Wonder Woman bisexuální,“ žádá petice LGBT komunity

Na webu Change.org se objevila petice, která žádá, aby studio Warner Bros. udělalo ze své hrdinky Wonder Woman v budoucím filmu bisexuálku. Petici založila pracovnice GLAAD, organizace podporující LGBT komunitu.

...

Gianna Collier-Pittsová v petici uvádí, že Wonder Woman byla „úspěchem pro všechny s výjimkou bisexuální komunity.“

„Pravděpodobnost, že by byla Wonder Woman bisexuální bylo v minulosti několikrát naznačeno především v komiksech. Diana Prince pochází z Themisciry, ostrova Amazonek obývaného výhradně ženami. To by samo o sobě mělo sloužit jako potvrzení její sexuality, neboť jakýkoli romantický vztah před Stevem Trevorem mohla mít pouze s jinou ženou,“ píše Collier-Pittsová dále.

O potenciální bisexualitě hrdinky, jež se stala symbolem především pro feministky, mluví i komiksový autor Greg Rucka, když potvrdil, že na ostrově Amazonek „neexistuje koncept homosexuality.“

Podle Collier-Pittsové by „bisexualizace Wonder Woman vytvořila prvního otevřeně LGBT superhrdinu jakéhokoli pohlaví jak ve světě vydavatelství DC Comics, tak Marvelu. A rovněž by z Wonder Woman učinila skutečný vzor pro všechny ženy.“


Collier-Pittsová má totiž pocit, že většina LGBT komunity se hlásí k bisexualitě, přesto se však jedná o část komunity, která je veřejností nejméně chápaná z hlediska identity, když je málo reprezentovaná a příliš sexualizovaná.

Petice po několika dnech od svého zveřejnění získala pouze necelých 3000 podpisů, nezdá se tedy, že by Collier-Pittsová měla v budoucnu slavit se svou žádostí výraznější úspěch. Možná i proto, že v petici uvádí řadu nepravd. Mimo jiné to, že by byla Wonder Woman první LGBT postavou ve světě Marvelu a DC Comics.

Jen v Marvelu se dá najít hned několik postav, které se otevřeně hlásí k LGBT komunitě. Ať už v hlavních dějových liniích, či alternativních vesmírech. Ohledně samotné Wonder Woman byla její sexualita několikrát naznačována, aniž by tvůrci měli potřebu klást tento motiv dále do popředí. Na filmových plátnech se pro změnu hlásí k bisexualitě kupříkladu hrdina Deadpool, jehož pokračování právě vzniká.

Kuriózní je nicméně pravděpodobnost, že Collier-Pittsová snímek Wonder Woman, jenž se stal hitem letošního roku, sama ani neviděla, neboť v něm sama titulní postava Stevu Trevorovi říká, že „muži jsou pouze na plození, nikoli na rozkoš,“ což samo o sobě výrazně naznačuje sexuální povahu amazonské princezny.

ZPĚT NA KATEGORIE

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Vstoupit do diskuse (0 příspěvků)

Komentáře (0)

ODESLAT ZPRÁVU
Vložit obrázek